back to top

Vyzdobte si interiér i exteriér podzimními dary přírody. Je to levné a krásné

Podzim nám zbarvil listí do všech hezkých podzimních barev. Pokud máte poblíž domu javor nebo třeba dub, jež mají krásné velké listy, můžete s jejich pomocí vyrobit krásný podzimní věnec. A pak už je na vás, jestli jej pověsíte na dveře, postavíte do vitríny nebo si jej dáte na pár dnů třeba na římsu krbu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Věnce s mnoha dary lesa i zahrady

V zahradnictví nebo květinářství můžete koupit různě velké věnce ze slámy, polystyrenu nebo proutí. Pokud máte tavnou pistoli, velmi vám usnadní práci, ale dostačující je i kovový vázací drátek, který je pevný a můžete jej snadno stříhat.

Listy, které nasbíráte, a mohou být z různých druhů stromů, jeden za druhým ukládejte na věnec a přichytávejte omotáváním drátku či tavnou pistolí. Je lepší mít listů co nejvíc, aby byl věnec bohatý. Anebo použijte listy jako základ, nalepujte je jakkoli, a pak na ně smysluplně s rozmyslem přilepte další lístky, které budou jakoby vystupovat do prostoru.

Krásný je i věnec, který je celý oblepený šiškami. Aby vám nevznikaly mezery, v nichž bude vidět věnec, je lepší lepit menší šišky, anebo mít v zásobě velké i malé a do škvír ty menší vlepit.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Srdce a strom z kaštanů

Máte-li k dispozici pevný drát, vytvořte z něj větší srdce. Stejně tak ale můžete drát ohnout do tvaru listu nebo jakéhokoli jiného. Kaštany stejné velikosti provrtáme vrtačkou s tenkým vrtákem a navlékneme je na drát.

Krásně vypadá i strom z kaštanů na pověšení. Vytvořte z drátu kmen, na něj upevněte další dráty, jež budou představovat větve, aby vznikla koruna, a opět navlečte kaštany. Aby byl efekt co nejlepší, použijte drobné katany nebo vytvořte strom alespoň půlmetrový. Pověsit jej můžete kdekoli, kde na něj nebude pršet.

Dětem i vám doma můžete vytvořit kaštanová zvířátka – od žiraf přes ježky po myšky.

Přírodní kytice do vázy

Stačí, když vyjdete někam do přírody, a jistě najdete keře s červenými šípky nebo jinými bobulkami v černé či červené barvě. U potoků nechybí vybarvený rákos nebo různé trávy s vysokým okrasným klasem, který ve větru krásně vlaje. Když ještě najdete podzimní květy nebo si koupíte např. chryzantémy, budete mít postaráno o nádhernou kytici do vázy.

Podzimní truhlíky

Ozdobit můžete i vaše okna. Nasaďte do nich rostlinky odolné proti chladu a mrazu. Můžete je kombinovat s mini jehličnany. Např. takový vřes v kombinaci s okrasnými dýněmi nebo kaštany a šiškami, které můžeme použít jako zápichy, vypadají naprosto dokonale.

Nezapomeňte na světýlka

Protože je tady Halloween, můžete vydlabat dýni a vyřezat jí očka, ústa a nos. S čajovou svící vám bude za prosklenými dveřmi na terase nebo balkoně svítit 4 hodiny v kuse. Do interiéru i kdekoli ven můžete umístit LED halloweenské osvětlení, ať už v podobě netopýrků, dýní nebo třeba strašidel. Nazdobené truhlíky, osvětlené věnce na dveřích i poličky v pokojíku dětí vám budou dělat radost i týden dva po Halloweenu.

Nebojte se nasbírat vše, co venku najdete. Drobné paličky, kůru ze stromů, březové větve, mech, šípky, ořechy, žaludy, kaštany, bukvice, trávu, květy, které lze sušit… Doma pak stačí vytáhnout věnec a vše na věnec nalepit. Budete nadšení z celkového dojmu. A navíc bude váš věnec originálem. Anebo vše nalepte na placatý kámen či kus břidlice a umístěte na zem ke vstupním dveřím. Celek vypadá dokonale.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Hedvika Malá
Jsem nadšená redaktorka, která ráda píše články na nejrůznější témata a nezalekne se žádné výzvy.

Nejnovější články

--- Další články autora ---