Výzdoba za pár minut hotová! 7 nápadů na dekorace, které vás naladí na velikonoční svátky

Svátky jara a oslavy života nám klepou na dveře. Vyzdobte proto svůj domov symboly, květinami a barvami, které podpoří svěžest a umocní atmosféru.

Křehké variace
Fialkový odstín Very Peri, který společnost Pantone prohlásila za jednu ze svých barev roku 2022, bude bezpochyby hlavním trumfem při jarním či velikonočním dekorování.

Pokud například zbožňujete hyacinty nebo hortenzie, o to přirozeněji ji dokážete zakomponovat do interiéru. Ve spojení s barvou lnu, odstínem Champagne či s barvou perleti bude fialová působit něžně. Pokud ji budete chtít spojovat s kovem, tak sáhněte po stříbře.

Čtěte také:

5 tipů, jak se doma naladit na přicházející podzim

Aranžmá na Velikonoce s přírodním věncem na okně, vázou s květinami, beránkem a keramickými vajíčky a zajícem

Na moderní způsob
Vzpomínáte si, jak měla babička zavěšené bohatě zdobené kraslice na větvičkách zlatého deště (odborně jde o zlatkovku prostřední) a v hliněné mističce pod nimi měla vystaveno pár malovaných vajíček?

Tak toto je modernější verze velikonočního zdobení inspirovaná těmi z minulých generací. Velká skleněná váza naplněná všelijakými barevnými vajíčky – v obchodech koupíte i polystyrenové variace, u kterých nehrozí, že by se mohly vzájemně obejmout a poškodit – představuje chytré, rychlé, ale efektní dekorování.

Pastelové barvy v kombinaci se sklem a s větvičkami působí lehce a vzdušně. Pokud budou halouzky živé, do velké vázy vložte zavařeninovou sklenici s vodou, do něj dejte větvičky a následně sklenici zamaskujte barevnými vajíčky.

skleněná široká váza naplněná velikonočními vajíčky, mezi nimiž jsou pozapichované živé větvičky, z nichž visí další vajíčka
Mezi vajíčka můžete zakomponovat také světelný řetěz s malými LED světýlky. Zdroj: Westwing

Kouzlo jarního venkova
Bavlna, len, dřevo, proutí, ale i větvičky… To vše přinese do domácnosti svěží jarní vánek, ale a když rozkvetou, tak i vůni probouzející se přírody.

Pokud halouzky ve váze představují pro vás klasiku bez nápadu, zaměnit ji můžete za sice stejně tradiční, ale přece méně všední zdobení. Co takhle pověsit tenkou větev dekorovanou zelenými lístky přímo nad jídelní stůl?

Dozdobený velikonočními doplňky perfektně navodí sváteční atmosféru. Předností takové výzdoby je, že se skvěle hodí nejen na chalupu, ale svědčit jí to bude iv městském bytě zařízeném v severském a ve venkovském stylu, ale také cozy living.

Jídelní stůl s velikonočním prostíráním, košíkem s vajíčky a větvím zavěšeným nad stolem s vajíčky a umělou zelení
Zdroj: Lights4fun

Velikonoční stromek
Ano, čtete správně! Velikonoční výzdoba může vypadat skvostně, i když jí věnujete jen pět minut. Vůbec není nutné provádět doma rozsáhlé změny a zahrnout do velkolepého zdobícího programu celý byt.

7 variací na velikonoční dekorace, se kterými oslavy jara budou mít styl7 variací na velikonoční dekorace, se kterými oslavy jara budou mít styl
Máte doma živou nebo umělou rostlinu v květináči? Postavte ji na stůl, květináč oblečte do jutového sáčku, stáhněte motouzem nebo barevnou stuhou a dozdobte malovanými vajíčky.

Pastelová růžová v kombinaci se dřevem a bílou působí něžně. Pokud se vám žádá více barev, klidně přimíchejte i pastelovou žlutou, modrou a zelenou.

Ukryto ve skořápce
Tak tohle jsou vajíčka na zcela nový způsob… Dovedete si představit odět klasické skořápky do takových velikonočních šatů? Pokud ano, zapojte kreativitu a směle vyrábějte.

Do malované skořápky můžete nalít vosk a pomocí knotku vytvořit velikonoční svíčku nebo nasypat zeminu a do skořápky zasadit malý kvítek. Roztomilé, že?

Rozbitá barevná vajíčka sloužící jako svícny, umístěná ve stojanu na vajíčka

V duchu minimalismu
Pokud patříte ke skupince lidí, pro kterou množství dekorací představuje spíše lapače prachu než sezónní okrasu, tak s větou, že v jednoduchosti je krása, se zřejmě rychle ztotožníte.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Markéta Doležalováhttps://pressmedia.net
Celý život mě provází láska k literatuře a psaní. Ve volném čase, kterého moc není, si ráda odpočinu při běhání, nebo si přečtu některý z románů od S.Kinga.

Nejnovější články

Komerční prezentace

--- Další články autora ---