Využití vodky v domácnosti, které by vás určitě nenapadlo

Dát si panáka vodky někde s přáteli? Proč ne? My vás dnes ale nechceme nabádat k popíjení alkoholu, nýbrž vám chceme ukázat, že vodka nabízí různorodé využití. Možná by vás totiž nenapadlo, k jakým účelům ji u vás doma můžete využít.

Poradí si se zápachem z cigaret

Pokud doma kouříte, není se čemu divit, že je to u vás cítit typicky cigaretovým odérem. Vám to možná nepřijde, ale spolehněte se, že návštěva to zaručeně ucítí. Přemýšlíte-li, jak se cigaretového odéru zbavit, pak se spolehněte na vodku. Když ji smícháte s vodou v poměru 1:1 a nastříkáte ji na postižená místa, nejenže zmírní cigaretový pach, ale zapůsobí také jako dezinfekce.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zlikviduje plíseň

S plísní se potýkají mnohé domácnosti. Nejčastěji se plíseň objevuje v koupelně, kde je nejvyšší míra vlhkosti. Bojovat proti ní můžete i s tímto oblíbeným alkoholickým nápojem. Jak na to? Vodku nalijte do lahvičky s rozprašovačem a postříkejte s ní spáry v koupelně, kde se vyskytuje plíseň. Počkejte 10 minut a poté s pomocí houbičky otřete. Plíseň bude fuč a zároveň se postaráte o dezinfekci koupelnových spár.

Vyčistí skleněné lustry

Kdekdo by možná řekl, že už se to dneska nenosí – skleněné lustry byly hitem za dob našich babiček. Přesto je mnozí z nás stále ještě mají ve svých interiérech. Hůře se čistí, ale pokud smícháte 0,5 l se třemi až čtyřmi lžícemi vodky, pak si tento nesnadný úkol ulehčíte. Pod lustr dejte hadr a postříkejte ho vzniklou směsí – ta bude postupně odkapávat a společně s ní i prach a usazené nečistoty.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pomůže proti zápachu z obuvi

Někomu se nohy potí více, jinému méně. Mnohdy se to v našich předsíních line nepříjemným odérem – zapáchající obuv zkrátka není neobvyklým jevem. Pokud s tímto problémem doma bojujete, zkuste na něj vyzrát s pomocí vodky. Smíchejte vodku s vodou v poměru 1:1, směs nalijte do lahvičky s rozprašovačem a následně s ní vystříkejte boty. Nechte uschnout a v případě potřeby zopakujte. Zápach by měl buď úplně zmizet nebo se alespoň zmírnit.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---