Využití tuhého mýdla v domácnosti vás překvapí. Nemusí sloužit jen k mytí

I když dnes máme k dispozici několik druhů tekutého mýdla či sprchových gelů, v mnoha domácnostech své uplatnění stále nachází i klasika v podobě tuhého mýdla. Mnoho lidí se ale při jeho použití omezuje právě jen na umývání. My ale víme, že využití tuhého mýdla sahá mnohem dál.

Provoní prádlo

Asi každý chce, aby jeho prádlo příjemně vonělo. Trik našich babiček spočívá v tom, že mezi prádlo uložené ve skříni vložíte tuhé mýdlo. Dokonale provoní třeba ložní prádlo i klasické oblečení. A pokud to nevíte, mýdlo s levandulovou vůní odrazuje šatní moly.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Rozjede zaseknutý zip

Možná i vám se někdy stalo, že se vám třeba u mikiny nebo u bundy zasekl zip. Tehdy není žádoucí používat hrubou sílu, která může vést k tomu, že si maximálně tak utrhnete jezdce. Místo toho sáhněte po tuhém mýdle. Několikrát s ním projeďte zoubky a sledujte, jak se zip krásně uvolní.

Odstraní zápach z bot

Se zápachem z bot se potýká mnoho z nás. Pokud i vás trápí zapáchající boty, neutrácejte za drahé spreje, které kolikrát slibují více, než si dokážou splnit. Bohatě si totiž vystačíte s kostkou tuhého mýdla. Na noc vložte do každé boty kousek mýdla, které do sebe absorbuje pachy, a ráno už nebude po zápachu ani stopy.

Zabrání skřípání

Jistě se shodneme na tom, že skřípání dveří patří mezi nejnepříjemnější zvuky. I tady není hned potřeba utíkat do nějakého obchodu a kupovat mnohdy předražené spreje. Sáhněte po obyčejném mýdle, se kterým potřete panty (případně spodní části vrzajících zásuvek), a během chvíle bude po problému.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Usnadní šití

Nezáleží na tom, jestli je šití vaším koníčkem, nebo po jehle s nití sáhnete jen tehdy, když někdo z rodiny potřebuje zašít nějaké oblečení. Od teď budete mít na paměti, že tuhé mýdlo může šití výrazně usnadnit. Do některých druhů látek, které jsou klouzavé, se jehla špatně zapichuje. Jakmile ale jehlu zasunete do mýdla, její hrot pak krásně zajede i do té nejméně poddajné látky.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Komerční prezentace ---

--- Další články autora ---