Vyrobte si domácí prášek do myčky. Cenově vyjde levněji než ten z obchodu

Myčku dnes najdeme snad v každé domácnosti. Je to vděčný pomocník, který nám šetří spoustu času. Vyžaduje ale určitou investici – například co se týče čisticího prostředku. Už nechcete utrácet za prášek z obchodu? Nemusíte. Vyrobte si vlastní, který vyjde levněji.

Ušetřete při výrobě domácího prášku do myčky

V dnešní době stále více lidí přemýšlí nad způsoby, jak ušetřit. Doba si to jednoduše žádá. Jakmile se někde objeví příležitost, díky které se nám podaří ušetřit nějakou tu korunu, s radostí ho využijeme. A jedna možnost se nabízí – prášek do myčky nádobí. Pokud jste ho až do dnešního dne kupovali, odteď si ho budete vyrábět sami. A ušetříte!

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co potřebujete?

Vyrobit si domácí prášek do myčky je nejen snadné, ale i levné. A nenáročné na suroviny, protože většinu z nich (ne-li dokonce všechny) má mnoho z nás běžně doma po ruce. Připravte si 1 díl kyseliny citronové, 1 díl soli do myčky, 2 díly práškové sody na praní a 2 díly jedlé sody.

A co dál? Postup je opravdu snadný. Všechny suroviny smíchejte a uchovávejte je v uzavíratelné sklenici na suchém místě. Následně používejte tak, jak jste běžně zvyklí u kupovaného prášku na mytí nádobí.

Proč právě tyhle suroviny?

Možná si říkáte, proč se domácí prášek do myčky vyrábí právě z těchto surovin. Vysvětlení je snadné – každá z nich je totiž něčím specifická a výjimečná. Sůl do myčky slouží jako prevence proti vzniku vápenatých usazenin. Zároveň je skvělá v tom, že dokáže z nádobí odstranit mastnotu a dodat mu lesk.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Kyselina citronová, kterou má doma každá správná hospodyňka, disponuje antibakteriálními a dezinfekčními vlastnostmi. Dokáže odstranit odolnou špínu, nezalekne se ani rzi. I prášková soda na praní má v tomto receptu svůj význam. Rozpouští tuky, odstraňuje pachy a změkčuje vodu.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---