Vyrobte si domácí osvěžovač vzduchu. Stojí pár kaček a krásně voní

Všichni chceme, aby nám to doma krásně vonělo. Je příjemné, když vás doma přivítá líbivá vůně. I na naše hosty udělá provoněná domácnost daleko lepší dojem. Ne všichni ale chtějí utrácet za drahé osvěžovače. Proto vám poradíme, jak si osvěžovač vzduchu vyrobit doma – za pár kaček!

zdroj: https://pixabay.com/

Pro milovníky kávy

Málokomu není příjemná vůně namleté kávy. Možná sami sebe tu a tam přistihnete, jak se zavřenýma očima čicháte k pytlíku s mletou kávou. Vždyť ona tak krásně voní! Proč by to takhle nemohlo vonět i u vás doma?

Přitom stačí tak málo. Vzít malý talířek nebo misku, nasypat do ní mletou kávu a potom ji umístit kdekoli v domácnosti – klidně i na několik míst najednou. Doma se bude linout neodolatelná kávová vůně.

Pro nadšence do bylinek

Milujete vůni sušených bylinek? I naše babičky jimi plnily pytlíčky a ty poté věšely do šatních skříní. Některé bylinky a rostlinky skutečně omamně voní. A to je vaše šance.

Můžete si je buď sami usušit, nebo si to usnadnit a koupit si již sušené rostliny. Vezměte pěknou misku, nasypte do ní směs sušených plodů a misku položte na stolek, poličku nebo třeba na komodu. Ta vůně vás dostane.

zdroj: https://pixabay.com/

Pro příznivce olejíčků

Jednou z možností, jak dosáhnout kouzelně provoněné domácnosti, je pořídit si difuzér a voňavé esenciální oleje. Je to investice, při které se vejdete do pár stovek, ale zaručeně se vyplatí.

Aroma difuzér nejenže zajistí kouzelnou vůni linoucí se celou domácností, ale vzhledem k tomu, že vypouští páru, ještě zvlhčí vzduch – a to během topné sezony není vůbec na škodu.

Pro fanoušky citrusů

Voní vám citron nebo třeba pomeranč? Jasně, komu by tohle citrusové ovoce, jehož vůni si tak nějak automaticky spojujeme s Vánoci, nebylo příjemné. A teď si představte, že vám celá domácnost krásně voní po citrusech…

I tady je to velmi jednoduché. Nakrájejte citron či pomeranč na plátky a ty poté položte na talířek, který umístěte ideálně k teplému místu – radiátoru.

Nikol Kolomazníková

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---