Výroba domácích ozdob na stromeček

Vánoce, to nejsou jen dárky, ale také pohoda a čas, který trávíme spolu s rodinou. Užít si ho můžete třeba při pečení cukroví, ale také například i při výrobě originálních ozdob na stromeček. Rodinná výroba vám přinese nejen krásně strávený společný čas, ale ještě navíc i ušetříte.

Stromek, symbol Vánoc

Krásně nazdobený stromeček je hlavním symbolem Vánoc. V dnešní době si většina lidí nedokáže představit svátky bez něj. Dokonce se poslední roky stromeček zdobí již nějakou dobu před Vánoci a někteří si jej nechávají i déle než do tradičních Tří Králů. Šik a trendy se dnes snaží být každý, mít ale na stromečku vlastnoručně vyrobené domácí ozdoby se stává stále častější. Vyrobit si doma svoje vlastní ozdoby se může zdát složité, ve skutečnosti existuje mnoho tipů na jednoduché ozdoby, které zvládne každý. A když se dílo povede, můžete s nimi ozdobit třeba i vánoční dárky.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vánoční ozdoby

 1. Háčkované ozdoby
 2. Ubrousková technika
 3. Ze skořápek ořechů

Skořápky ořechů můžete poslepovat tak, že uprostřed bude třeba vločka z papíru nebo hvězdička. Ořechová skořápka bude tvořit po slepení její střed.

 1. Ze šišek

Šišky si můžete pověsit na stromeček buď přírodně nebo si je můžete nabarvit třeba zlatou barvou.

 1. Z papíru

Z papíru si můžete vystříhat různé vzory, stromečky, domečky, cokoliv. Pak jen vrstvíte na sebe a lepíte lepidlem. A nakonec přidáte provázek na zavěšení.

 1. Mašličky ze stužek
 2. Formičky na cukroví

Krásné formičky se dají pověsit na provázek a zavěsit na stromeček.

 1. Perníčky

Před pečením perníčků si do nich ještě udělejte dírku na provázek. Po upečení pak provlíkněte provázek a zavěste na stromek.

 1. Řetěz na stromek z popcornu

Navlékáte na nit či provázek jehlou popcorn.

 1. Sušené plátky citrusů

Nakrájené plátky citrusů můžete usušit na topení nebo v troubě při nízké teplotě. Pak jen zavěsíte na provázek a šup s nimi na stromeček.

 1. Vánoční stromečky ze šišek a špuntů od vína

Zátky od vína použijte jako kmen, na něj nalepte šišku špičkou nahoru. Na špičku můžete přilepit malou dřevěnou hvězdičku jako ozdobu. Šišku před nalepením můžete ještě natřít zelenou barvou.

 1. Vánoční svícen na stůl

Na stůl si můžete vytvořit naprosto jednoduchý svícen. Vezměte si velkou sklenici, na spodek můžete nasypat buď bílé kamínky nebo třeba hrubou sůl. Do ní zapíchněte bílou svíčku. Kolem svíčky pak můžete naskládat male šištičky.

 1. Andělíčci z balicího papíru

Potřebujete korálek na hlavičku, provázek na zavěšení a spojení a jakýkoliv papír, obyčejný, barevný či balicí. Z papíru si vystřihněte dvě malá kolečka a jedno větší. Udělejte z nich klasickou harmoniku. Spojte pak provázkem k sobě a nahoře navlékněte korálek. Udělejte uzlík, aby vše drželo pohromadě.

 1. Látkové vánoční ozdoby
Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vánoční ozdoby si můžete i ušít. Nastříhejte si různé tvary a než dvě strany zašijete úplně k sobě, vycpěte je vatou. Ozdoby budou hezky buclaté.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Petra Schovancováhttps://receptarprimanapadu.cz/
Odmalička je mojí vášní psaní, kreslení a příroda. V redakci iBydlení.cz se převážně věnuji tématům o zvelebování zahrady a péči o ni.

Nejnovější články

--- Další články autora ---