Vymalujte svoji koupelnu jako profesionál. Tyhle tipy se vám budou hodit

Nudí vás okoukaný design vaší koupelny a chcete s tím něco udělat? Velkou změnu přinese i zdánlivě malý krok v podobě malování. Nový kabátek na stěnách dokáže s prostorem hotové divy, navíc taková proměna nevyjde příliš draho. Máme pro vás tipy od profesionálů, které při výmalbě koupelny oceníte.

Všechno zakryjte, usnadníte si následný úklid

I když je to otrava a málokomu se do toho chce, pokud si dáte práci se zakrytím všech povrchů, po malování budete sami sobě děkovat. Kdo už někdy maloval, ten moc dobře ví, že se nedá předejít cákancům barvy nejen na podlaze, ale i na předmětech v těsné blízkosti.

Příprava je proto základ. Zakryjte podlahu, zabalte do novin trubky, využijte ochrannou fólii na vanu, toaletu i případný nábytek. Po malování pak všechno sundáte a vyhnete se ještě otravnějšímu drhnutí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Plíseň musí pryč

Koupelna je místo, kde je vlhko, a nikoho nepřekvapí, že právě tady často vznikají plísně. Objevíte-li je na stěnách, zbavte se jich ještě před malováním, ať vám potom nedělají neplechu. Použijte přípravek proti plísním a ošetřené povrchy nechte dostatečně oschnout – ideálně den před výmalbou.

Připravte a očistěte povrchy

Zpozorujete-li odlupující se části omítky, pukliny nebo mastné skvrny na stěnách, zbavte se jich. Všechny tyto nedokonalosti totiž výmalbou neschováte – na první pohled možná ano, ale po nějaké době se určitě projeví. Proto je dobré takové katastrofě předcházet a věnovat čas přípravě povrchů.

Odlupující se omítku seškrábněte, stejně by pod nánosem nové barvy nevydržela a následně „šla dolů“ i s novým nátěrem. Na pukliny ve zdech pomůže voděodolná plnící hmota, kterou po uschnutí přejeďte smirkovým papírem.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zvolte správnou barvu

Jakmile je vše připraveno, můžete začít malovat. Doporučujeme začít stropem, protože případné kapky dopadnou na ještě nevymalované zdi. Co se výběru barvy týče, určitě sáhněte po barvě určené přímo do koupelny – takové barvy ustojí časté působení páry, vlhkosti a vydrží i případný kontakt s vodou.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Markéta Doležalováhttps://pressmedia.net
Celý život mě provází láska k literatuře a psaní. Ve volném čase, kterého moc není, si ráda odpočinu při běhání nebo si přečtu některý z románů od S. Kinga.

Nejnovější články

--- Další články autora ---