Vybíráte postýlku pro miminko? Poradíme, na co si dát pozor

Hned po náruči milující maminky je postýlka druhým místem, kde miminko tráví nejvíce času. Při jejím výběru by si rodiče měli dát opravdu záležet. Postýlka pro miminko by měla být nejen pohodlná, ale zároveň bezpečná. Přinášíme vám tipy, jak takovou postýlku pro miminko správně vybrat.

Na konstrukci záleží

Klíčovým faktorem při vašem výběru je samotná konstrukce postýlky, která by měla být dostatečně pevná a stabilní. Nejčastěji se používá kvalitní bukové dřevo, které se může chlubit dostatečnou tvrdostí a odolností. Při zpracování bukového dřeva zároveň nevznikají třísky, které by mohly být rizikem nepříjemného zranění.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Bez kvalitní matrace to nepůjde

Tělíčka našich nejmenších potřebují tu nejlepší péči. Každý milující rodič dbá na zdravý spánek svého dítěte. Ten mu dokáže zajistit kvalitní matrace, která poskytne křehké dětské páteři dostatečnou oporu. Jestli by rodiče na něčem neměli šetřit, pak je to bezesporu matrace. Nekupujte molitanové matrace, naopak sáhněte po matraci z přírodních materiálů, dobrou volbou je například kokosové vlákno.

Pozor na bezpečí

I když máme miminka většinu času pod dohledem, jsou chvíle, kdy zůstávají v postýlce samotná. Pro takové okamžiky je důležité zajistit jim bezpečné prostředí. Při výběru postýlky proto věnujte pozornost i vzdálenosti svislých prvků, minimální doporučená vzdálenost rozestupu je 2,5 cm, maximální 6,5 cm. Zabráníte tak nepříjemné situaci, kdy miminko v nestřeženém okamžiku skrze mezery prostrčí hlavičku nebo končetinu.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nezávadnost nátěru

Zatímco někteří rodiče dávají přednost přírodní klasice, jiným se líbí postýlky různě barevné, zdobené a podobně. Nezakazuje se svému dítěti pořídit postýlku opatřenou nátěrem. Jen dbejte na to, abyste se ujistili, že byl použit zdravotně nezávadný nátěr.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---