Vybíráme vestavnou troubu

Máte před sebou těžkou otázku, která se týká vestavné trouby? Nevíte si rady s jejím výběrem? Poradíme vám v kostce, jakých parametrů byste se měli držet a co je u tohoto procesu považováno za nejdůležitější. Pokud si tento článek nastudujete, pak budete pomocí něho alespoň o pár informací chytřejší. Následně se vám vestavná trouba bude lépe vybírat.

Jak vybrat vestavnou troubu?

Jako první si musíte položit důležité otázky, na které je následně důležité také odpovědět. První otázkou je, do jaké domácnosti plánujete pořízení vestavné trouby. Jde o domácnost, kde budete vestavnou troubu využívat pravidelně, či nikoliv? Druhou důležitou otázkou je ta, jaké funkce od ní očekáváte. Třetí otázka je v úzkém kontaktu s tou první. Výběr vestavné trouby se odvíjí od toho, jak často ji budete využívat.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nyní přecházíme k důležitým parametrům vestavné trouby. Prvním parametrem jsou rozměry trouby. Vnitřní objem by měl být prioritní, co se týče domácího využívání. Menší objem trouby bude pro vás sice úspornější, ale nedokážete v ní připravit složitější a větší pokrmy. Kromě úspory je výhodou také rychlejší ohřev. Větší rozměry ovšem dovolí připravovat objemnější pokrmy. Pokud žijete sám, pak si hravě vystačíte s vestavnou troubou s objemem 45 litrů. U rodin ale počítejte s vestavnými troubami, jejichž rozměry se pohybují od 45 do 70 litrů.

Další charakteristické parametry při výběru

V předchozím odstavci jsme vám popsali vnitřní rozměry trouby. Důležitý je ale i vnější rozměr vestavné trouby. Ten by měl totiž korespondovat s otvorem, který máte pro tento spotřebič připraven. Jedině tak budete mít jistotu, že dokážete vestavnou troubu nainstalovat bez problémů. Dále se zaměřte na vzhled a ovládání spotřebiče. K oblíbeným materiálům patří nerez. Nerez mimo jiné dobře působí i po stránce designu. Jeho hlavní výhodou je ale snadná údržba. Jen přetřete a spotřebič je rázem čistý.

Co se týče ovládání, lze vestavnou troubu pořídit buď s klasickým ovládáním v podobě tlačítek nebo v modernější variantě s dotykovým displejem. Každému člověku bude vyhovovat jiná varianta. Ty vůbec nejmodernější modely jsou vybaveny také otočnými ovladači push. Čtvrtým faktorem hrajícím roli bude třída energetické účinnosti. Nikdo z nás nechce spotřebiče, které nepatří mezi úsporné varianty. Proto se dívejte na štítek, který je u každého spotřebiče. Tento štítek značí, jak je daný spotřebič úsporný. Mezi ty nejúspornější patří spotřebiče A++, A+ nebo A.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Funkce na závěr

V neposlední řadě se bude výběr vestavné trouby odvíjet od funkcí. Pořídit si můžete vestavnou troubu s několika funkcemi, mezi kterými naleznete například horký vzduch, gril, rozmrazovač, 3D pečení, pečení v páře, mikrovlnný ohřev, samočištění, push knoflíky, časovač apod. To už se bude odvíjet od toho, jak často budete vestavnou troubu využívat a jak vysoký rozpočet máte připravený.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---