Vstupte s námi do nejosamocenějšího domu na světě. Troufli byste si v něm přespat?

Většina z nás je neustále vystavována hluku z okolí. Ve městech je to hluk z rušných cest, dětských hřišť, sousedů v panelovém domě. Ale nevyhneme se mu ani na vesnici. Pořád někdo seče trávu nebo řeže na cirkulárce. Nemáte někdy pocit, že byste od toho všeho chtěli utéct? Napadlo vás někdy, jaké by to bylo bydlet daleko od všeho a všech? V tom případě čtete dál, protože vám přiblížíme, jaké by to asi bylo bydlet v nejosamocenějším domě na světě!

Zdroj obrázku: https://www.facebook.com/TrueHomesQC

Uprostřed nekonečných islandských vod

Pojďme se přesunout do domu v kotlině na islandském ostrově Elliðaey, který je od České republiky vzdálen vzdušnou čarou jen něco málo před 2 500 km. Ostrov je sám o sobě 110 akrů rozlehlý, a kromě již zmíněného domu na něm nenajdete vůbec nic, jak se můžete dočíst na thetravel.com. Obklopují ho nekonečné islandské vody, které se vyznačují mrazivými teplotami a mnohdy i děsivými vlnami. Novinky.cz píšou, že i přes různě bizarní konspirační teorie dům po několik generací sloužil rodinám zabývající se chovem dobytka, rybolovem a odchytem papuchalků.

Cesta k domu je sama o sobě zážitek

Vzhledem k poloze domu už jen plavba lodí z jednoho z nejbližších ostrovů ze souostroví Vestmannaeyjar může být sama o sobě intenzivní zážitek. Vyhráno nemáte ani v případě, že se na ostrov bez problému dopravíte. Vylézt totiž budete muset po jedné ze stezek strmých skal, které ostrov obklopují. Vlivem nepříznivého počasí jsou ale stezky dost kluzké, proto se bez horolezeckého vybavení a patřičného umu rozhodně neobejdete. Odměnou vám však bude klidné prostředí útulné chaty, která vás následně uvítá.

Zdroj obrázku: https://www.facebook.com/TrueHomesQC

Romantická atmosféra vás dostane

Dominantním materiálem je všudypřítomné dřevo. Celá chata je jím obložená a také použitý nábytek je ze dřeva. Dokonalou atmosféru doplňuje krb v hlavní místnosti a různé dekorace například v podobě starých hodin, vycpaných zvířat apod. Spát můžete pod špičatou střechou v jedné z několika dřevěných postelí. Na své si přijdou i lidé, kteří ani na svých cestách hygienu nezanedbávají. Dům má malou koupelnu s umyvadlem, záchodem a sprchovým koutem.

Chtěli byste v tomto nejosamocenějším domě na světě přespat? Cestovní kanceláře tento neobyčejný zážitek umožňují. Pokud však nemáte srdce dobrodruha, doporučujeme alespoň zhlédnout video Ryana Trahana, ve kterém svůj pobyt názorně ukazuje.

Použité zdroje

https://www.thetravel.com/this-is-the-loneliest-house-in-the-world/

https://www.novinky.cz/clanek/cestovani-nejosamelejsi-dum-sveta-stoji-na-islandskem-ostruvku-obklopuji-ho-zahady-40345400

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---