Víte, jak provonět domácnost několika způsoby?

Domácnost by se měla udržovat nejenom čistá, ale i voňavá. Toho lze docílit několika způsoby. Prozradíme vám, jak do svého interiéru přinést příjemnou vůni, kterou ocení všichni členové domácnosti. Musíte si dávat ovšem pozor na to, abyste to s vůní naopak nepřeháněli. Spojit několik variant a tipů, které vám prozradíme, může mít opačný efekt.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak provonět domácnost?

Pokojové rostliny patří mezi první tip, jak docílit příjemné vůně. Je to takový základ každého interiéru. Zaměřte se převážně na živé pokojové rostliny. Právě ty patří k těm nejvoňavějším způsobům, jak docílit rychlé vůně v interiéru. Každou voňavou rostlinu následně umístěte do jednotlivých pokojů. Buďte však obezřetní, protože ne každá pokojová rostlina patří mezi ty, jež vám přinesou příjemnou vůni. Je dobré se ohledně vonných pokojových rostlin poptat odborníků.

Dalším skvělým způsobem, jak docílit příjemné vůně jsou vonné svíčky. Ty rovněž patří mezi úplný základ, který se využívá několik let. Vonné svíčky se prodávají v několika provedení, včetně samotných příchutí. Můžete si tak do svého interiéru přinést vůni přírody nebo oceánu. To už bude záležet čistě jen na vás. Kvalitní vonné svíčky vydrží i několik hodin. Záviset bude na tom, jakou značku svíček zvolíte.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Provonět interiér lze i jinými způsoby

Třetím způsobem, jak provonět interiér svého domu, spočívá v aroma lampách. S největší pravděpodobností ji má každý z vás doma, jen o tom nevíte. Jak aroma lampa vypadá? Jde o keramickou nádobu, jež je určená pro nalití vonného olejíčku. Pod nádobu umístíte svíčku, kterou zapálíte a následně vyčkáte na uvolnění vůně z oleje. Teplo způsobí odpařování vonného oleje. To proudí do celého interiéru.

Posledním tipem jsou osvěžovače vzduchu. Ty lze nastavit podle času. Co to znamená? Na osvěžovači vzduchu nastavíte limit například 30 minut. Přístroj následně bude každých 30 minut vypouštět do interiéru vůni. Opět je obrovskou výhodou fakt, že si můžete vybrat z několika vonných příchutí.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---