Víte, co si jakožto nastávající maminky zabalit s sebou do porodnice?

Jaké věci byste si měla vzít s sebou do porodnice? Jde o otázku, které věnuje velké procento maminek velkou pozornost. Často totiž maminky neví, jaké věci si mají do tašky přibalit. Přinášíme seznam nejdůležitějších věcí, bez kterých se rozhodně jako maminka neobejdete. Je pochopitelné, že budete potřebovat klasické věci na převlečení. Co ovšem nesmíte zapomenout z pohledu maminky?

Jaké věci si zabalit do porodnice?

Kromě klasického oblečení a dokladů budete potřebovat hygienické potřeby pro maminky. Musíte myslet na to, že ne vždy budete mít čas dopřát si základní hygienu. To je také důvod, proč by ve vaší tašce neměly chybět základní hygienické potřeby určené maminkám. Dále si přibalte také jednorázové kalhotky, porodnické vložky a kojící podprsenku. Se všemi těmito věcmi budete řádně proškolená personálem. Sestřičky jsou na oddělení od toho, aby vám pomáhaly. Samozřejmostí je také přibalení toaletního papíru a ubrousků.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Věci pro miminko

Z předchozího odstavce víte, jaké věci si máte přibalit jako maminka. Opět zdůrazňujeme, že základem je čisté oblečení a náhradní spodní prádlo. Výše uvedené věci jsou ty, jež budete potřebovat jako novopečená maminka. Tím však seznam potřebných věcí nekončí. Jaké další věci budete potřebovat? Zaměříme se na důležité věci pro miminko. Miminko vyžaduje maximální možnou péči. Jedná se o vaše dítě. Právě od toho by se měla odvíjet vaše péče i produkty. Pro miminko budete potřebovat dudlík, látkové pleny, plenky, dečku, zavinovačku, hygienické potřeby pro miminka, mezi které patří různé krémy nebo olejíčky, žínku a osušku. Mějte u sebe raději více věcí. Určitě je to lepší, než následně přijít na to, že vám důležité věci zkrátka chybí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Na co dále nesmíte zapomenout?

Jak jsme již uvedli v předchozích odstavcích, důležité jsou i doklady. Tím nejzákladnějším je občanský průkaz. Určitě se ale neobejdete také bez těhotenského průkazu, oddacího listu, prohlášení o jménu pro miminko, porodního plánu a kartičky pojištěnce. Oddací list nebo notářsky ověřený souhlas s otcovstvím slouží pro případ, že nejste manželé. Pomocí tohoto dokumentu zapíšete otce do rodného listu dítěte.

Ideální čas pro zabalení potřebných věcí do porodnice je přibližně okolo 36. týdne těhotenství, jak uvádí internetový portál Pilulka.cz.

Zdroj: Pilulka.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---