Víte, co by měla obsahovat zahrada, aby byla jako stvořená pro malé děti?

Mít domek se zahradou je v období, kdy máme malé děti, doslova k nezaplacení. Jestliže totiž venkovní prostor uzpůsobíme tak, aby se zde děti cítily dobře a měly dostatek podnětů k zábavě a aktivitám, budou ven chodit rády, a to i v pláštěnkách při nepříznivém počasí. Které vybavení je nejoblíbenější?

Houpačka nesmí chybět

Venkovní houpačka by měla být pomalu povinností. Máte-li děti ve věku do tří let a další o něco starší, je ideální vlastnit houpačky dvě – pro maličké děti s tzv. ohrádkou a pro větší klasickou, kterou tvoří třeba jen plastová deska. Houpání je nám příjemné v jakémkoli věku zřejmě díky tomu, že si na něj pamatujeme z prenatálního období života.

Máte-li vzrostlé stromy, dopřejte dětem možnost pohoupat se v houpací síti. Ty spavé si v ní i zdřímnou.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zahradní domeček pro holky i kluky

Dřevěné i plastové zahradní domečky baví většinu malých dětí. Když jim je navíc vybavíte nábytkem a kuchyňkou s nádobím, uvaří vám trávovou polévku, upečou štěrkový koláč a uvaří šálek skvělého sedmikráskového čaje.

Mýlil by se ten, kdo by si myslel, že zahradní domečky baví jen holčičky. I kluci se zde rádi zabaví, najdou v domku soukromí, stín, udělají si z něj garáž pro odrážedlo nebo koloběžku. Anebo zde budou opravovat vše, co má kola, stačí, aby měli pár kusů plastového či dřevěného nářadí.

Sportem ku zdraví

Děti baví koupání a vodní radovánky. Máte-li na to prostory, investujte do zahradního bazénu. V teplých dnech se děti rády osvěží, vydovádí se, v bazénu stráví spoustu času.

Oblíbená je také trampolína, na které mohou skákat od jara do podzimu. Vybírejte u ověřeného prodejce, který dbá na bezpečnost trampolín, a vy budete vědět, že si vaše děti při zachování všech doporučených pravidel neublíží.

Basketbalový koš nebo branky na fotbal

Na garážovou zeď, ale také volně do prostoru můžete umístit basketbalový koš. Jak kluci, tak holky mohou trénovat svou mušku. Je fakt, že tady si na své přijdou spíš děti ze základní školy, ale najdou se i výjimky a talenty mezi dětmi menšími.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Na zahradu můžete během chvíle umístit i stabilní přenosné fotbalové branky. Aby děti sportovaly, jděte jim příkladem a zakopejte si s nimi, ať už jste táta nebo máma.

Zábava stále po ruce nejen na zahradě

Koupit můžete i odrážedla, koloběžku, kočárek s panenkou, také křídy, švihadla, skákací gumu, míče a míčky, skvělý je pétanque, naučte děti panáka, hrajte kuličky…

Možností je skutečně mnoho. Vybírejte s ohledem na to, co baví a láká vaše děti. Vy jste ti, kteří je znají nejlépe.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Hedvika Malá
Jsem nadšená redaktorka, která ráda píše články na nejrůznější témata a nezalekne se žádné výzvy.

Nejnovější články

--- Další články autora ---