Víte, čeho si hosté ve vašem bytě všímají nejvíce? Abyste se vyhnuli trapasům, vyčistěte následující místa pořádně

Radost a stres v jednom. Přesně to obvykle zažívají hostitelé, kteří pozvali návštěvu k sobě domů. Stačí, aby si pořádně nakoupili a začali s generálním úklidem.

Nebyli by to ale odborníci, kdyby se také nepustili do zkoumání, kam se ve vašem bytě upírají zvědavé pohledy hostů. Možná si teď říkáte, že se stačí zaměřit pouze na obývací pokoj, koupelnu a toaletu. Ano, ale to není všechno. O svých zjištěních informovali na svých webových stránkách Confused.

Vědci zkoumali, co lidi nejvíce zajímá

Výzkum prováděli pomocí technologie sledování sítnice, kdy sledovali, kam a kolikrát se v bytě během návštěvy zatoulaly oči hostů. Příště byste těmto místům měli věnovat dvojnásobnou pozornost, jak uvádí web Confused.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Kam bloudí oči vašich hostů?

Do kuchyně: Zaschlé skvrny nebo opadané zbytky jídla a pití vám body nepřidají. Trojkou v žebříčku jsou kuchyňské skříňky a pracovní desky.

Obývací pokoj: Jejich oči sledují spíše dekorace a hlavní kusy nábytku (pohovka, obývací skříň, knihovna). Na prvním místě jsou konferenční stolky, koberce a dekorační polštáře. Umělecké dekorace zajímaly návštěvníky nejméně, uvádí web Pristinehome.

Koupelna: Během návštěvy do ní zavítají alespoň jednou, přičemž si všímají především čistoty zrcadla v koupelně. Na druhém místě se umístil koupelnový nábytek a čistota umyvadla.

Toaleta: V případě, že se jedná o toaletu, je toaleta v pořádku. Bez její svěží vůně a čistoty nebude zážitek z návštěvy dokonalý. Nezapomínejte na čisté záchodové prkénko a vyleštěnou vodovodní baterii (pokud je součástí toalety umyvadlo), upozorňuje Marthaswear.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jedna malá rada na závěr

Nezapomeňte toaletní papír vyměnit těsně před příchodem návštěvy za nový, aby byl stále co nejvíce voňavý. Jakmile poznáte, kam směřují oči vašich návštěv, bude váš dokonale čistý byt místem, kam se budou rády vracet.

Zdroje: Confused, Marthaswear, Pristinehome

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---