Vintage styl: Gramofon i pestré barvy vyženou nudu z vašeho interiéru

V poslední době dostává spoustu věcí přívlastek vintage a možná sami nevíte, co to znamená. Když uslyšíte vintage, pravděpodobně ve vás toto slovo evokuje historii nebo něco hodně starého. A máte pravdu! Po přečtení tohoto článku bude však zcela na vás, zda vintage podlehnete i vy a dopřejete si nějaký kousek do vašeho domova.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co to je vintage styl bydlení?

Vintage styl (nejen) bydlení pochází z 20. až 70. let minulého století, odkud také čerpá inspiraci pro současnou dobu. Je skvělou volbou pro někoho, kdo má rád věci a nábytek se starým původem a příběhem.

Vintage bydlení je zlatou střední cestou mezi novým a starým

Jestliže nepatříte mezi fanoušky absolutně moderního bydlení, ale zároveň také ne toho jednoznačně tradičního a starého, nabízí se vintage styl jako zlatá střední cesta. A to podle webu Living.cz dokazuje i fakt, že pokud do svého domova přidáte něco z vintage stylu, získáte tak skvělou rovnováhu.

Abychom to shrnuli, vintage styl je skvělou alternativou mezi něčím novým a starým.

Antique sofa against old stucco background

Jak dodat vašemu modernímu bydlení prvky vintage stylu?

  • Mezi top dekorace pro vintage styl zaručeně patří gramofon. Jestliže máte to štěstí a tento retro přehrávač desek vlastníte, vystavte si jej na čestném místě například v obývacím pokoji. Zároveň to může být také jediný vintage prvek u vás doma.
  • Pořiďte si abstraktní barevná umělecká díla, která dodají vintage styl jakékoliv místnosti. Vystavte si nádherné zarámované dílo například nad vaši pohovku!
  • Barevný kobereček pod konferenčním stolem bude odrážet pestré tóny vintage stylu. Vybírejte pečlivě, ať vám váš nový kus textilu doma rozjasní každý den.

Zdroj: Living.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Kristýna Novákováhttps://abcrecenze.cz/
Mou vášní bylo vždy cestování, avšak po narození dcery jsem se usadila a nyní je mou vášní zkrášlování našeho domova. Ráda budu čtenářům webu iBydlenÍ.cz předávat své tipy na vybavování bytu, dětského pokoje nebo udržování pořádku v našich obydlích.

Nejnovější články

--- Další články autora ---