Věci, které na půdu nepatří, a přesto je tam většina z nás ukládá

Mít půdu se v dnešní době ukazuje jako velká výhoda. Zatímco dříve byla půda neodmyslitelná součást každého stavení, v dnešních moderních stavbách už se s ní tolik nepočítá. Půdní prostory často lákají k ukládání nepotřebných věcí. I takových, které tam vůbec nemají co dělat.

Jsou zkrátka věci, které na půdu nepatří. Bohužel je tam většina lidí ukládá. Možná k nim patříte i vy a po přečtení tohoto článku obsah ukrývající se na vaší půdě přehodnotíte.

https://pixabay.com/

Dřevěný nábytek

Schovávat dřevěný nábytek na půdě není dobrý nápad. Jeho skladování v těchto prostorách může vést k vlhkosti, prasklinám, deformaci, a dokonce i dřevokazům. Pokud na půdě schováváte „poklady“ po prarodičích a máte v plánu je třeba ještě někdy využít, určitě je nemějte na půdě, kde je dřevěný nábytek vystaven riziku poškození.

Důležité dokumenty

Doma v šuplíku na ně není místo, tak šup s nimi na půdu. Důležité dokumenty se přece hravě schovají do krabice a na půdě nebudou nikomu překážet. Jenže nadměrné vlhko a teplo, které na půdě zejména v letních měsících panuje, může způsobit jejich poškození. Zvažte proto, jestli opravdu chcete riskovat, že některá důležitá lejstra po nějakém čase třeba vůbec nepřečtete.

Zdroj: https://pixabay.com/

Elektronika

Ani elektronika na půdu nepatří. Ono je tak snadné odnést starou televizi nebo třeba sporák, který nahradil modernější kolega, na půdu. Tam je místo a třeba se to přece ještě někdy bude hodit. Také to tak děláte? Pokud ano, přestaňte. I tady hrozí poškození, konkrétně poškození elektrických obvodů. Co už nefunguje, toho se zbavte. A spotřebiče, které ještě najdou uplatnění, darujte nebo prodejte.

Kartonové krabice

Kartonové krabice jsou snadno dostupné, recyklovatelné a ideální pro skladování. Jsou však také velkým lákadlem pro myši a další havěť, která se živí lepidlem a lepenkou. Myši navíc krabice rády používají pro hnízda. Nemluvě o tom, že kartonová krabice může snadno zvlhnout, a nakonec poškodit obsah v ní uložený.

Nikol Kolomazníková

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---