Vaše vůle se dá natrénovat jako sval aneb jak mít silnou a pevnou vůli

Určitě znáte ten pocit, když po něčem silně prahnete. Udělali byste téměř cokoliv pro to, abyste danou věc získali. Někdy však stačí mít silnou vůli, abyste nemuseli kvůli splnění svých cílů tzv. chodit přes mrtvoly. Vaše vůle funguje jako sval – dá se natrénovat tak dokonale, aby pro vás nepředstavovala žádnou překážku. Jak?

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Step by step

…aneb krok za krokem a jste tam. Podobně to funguje i s vaší vůlí. Je velice důležité, abyste si v hlavě usmysleli, čeho přesně chcete dosáhnout, a začali menšími cíli. Vůle se dá totiž trénovat po menších krůčcích, až nakonec bude silná a pevná jako skála.

Chcete přestat kouřit cigarety? Začněte svou vůli trénovat tím, že přejdete k elektronickým cigaretám. Jestliže vydržíte měsíc nekouřit běžné tabákové cigarety, máte napůl vyhráno, protože jste právě začali trénovat svou vůli.

Mít silnou vůli se vyplatí

Dle webu forbes.cz se vyplatí mít silnou vůli i ze zdravotních důvodů. Díky pevné vůli totiž budete zdravější, dožijete se vyššího věku a budete mít i úspěšnější mezilidské vztahy. To stojí za to posílit svou slabou vůli, co říkáte?

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Tréninkový plán

Neváhejte a začněte hned dnes. Sestavte si tréninkový plán vůle a postupujte stejně, jako kdybyste začínali cvičit v posilovně a plánovali jednotlivé dny a rozcvičky.

Co nesmí ve vašem tréninkovém plánu chybět?

  • Denní úkoly ke splnění. Zapište si na každý den předem malý úkol, který musíte splnit, abyste začali svou vůli trénovat. Měla by to být činnost, ke které se běžně musíte spíše přinutit. Například: Dnes udělám 10 dřepů. Zítra už si zapište 15 dřepů.
  • Fajfky aneb každý splněný úkol si výrazně označte fajfkou, aby vaše vůle dostala odměnu v podobě dopaminu, což je hormon odměny. Vyplavování dopaminu je dle webu zdravi.euro.cz důležité i z hlediska zlepšení naší nálady, paměti a pozornosti.
  • Dlouhodobý aneb hlavní cíl. A to nejdůležitější – zapište si do svého tréninkového plánu, kdy začnete s plněním svého hlavního cíle, ke kterému se dostanete postupným tréninkem síly vaší vůle a plněním denních malých úkolů.

Tréninkový plán může trvat týden nebo měsíc. Je to na vás. Jakmile dojdete ke dni, kdy začnete se svým dlouhodobým a hlavním cílem, bude vaše vůle již natolik silná a vytrénovaná, že splnění vašeho hlavního úkolu pro vás nebude představovat žádný problém.

Zdroj: forbes.cz, zdravi.euro.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Kristýna Novákováhttps://abcrecenze.cz/
Mou vášní bylo vždy cestování, avšak po narození dcery jsem se usadila a nyní je mou vášní zkrášlování našeho domova. Ráda budu čtenářům webu iBydlenÍ.cz předávat své tipy na vybavování bytu, dětského pokoje nebo udržování pořádku v našich obydlích.

Nejnovější články

--- Další články autora ---