Vaše šperky se těmito činnostmi poškozují aneb vše si žádá svou péči

Každý šperk vyžaduje určitou dávku péče. Nezáleží na tom, o jak kvalitní šperk se jedná. Pokud mu nedopřejete potřebnou péči, nevydrží vám příliš dlouhou dobu. Jak o šperk pečovat? S tím vám vždy pomůže konkrétní výrobce. My vám ovšem dokážeme prozradit činnosti, které s nimi v žádném případě nedělat. Jedině tak prodloužíte jeho životnost. Společně se na tyto činnosti podíváme.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co nedělat se svými šperky?

  • Chodit se svým šperkem spát. Chápeme, že je to dárek od blízké osoby, ale větší radost dané osobě uděláte tím, že vám darovaný šperk vydrží co nejdelší možnou dobu. Co to tedy znamená? Jednoduše řečeno jej odkládejte na svůj noční stolek. Nechoďte s ním za žádných okolností spát.
  • Se šperkem by se nemělo ani vařit. Vycházející teplo a pára rovněž může poškodit i kvalitní šperky. Kromě toho se na špercích usazují různé nečistoty i bakterie. Snažte se vaření se šperky vyhnout. Odkládejte je na bezpečné místo. Opět tím prodloužíte životnost a vaše šperky vám za to poděkují. Určitě je nechcete za krátký čas vyhodit. Uvidíte, že jakákoliv nevyhovující činnost je ničí.
  • Problémem bývá i voda. Myjete si se svými šperky ruce nebo je berete do sprchy? Voda jim rovněž ubližuje. Je to podobné jako vaření. Pro šperky je teplo i voda nevyhovující, a snižuje jim tak celkovou životnost. Věřte nám, že i obyčejné mytí rukou je pro šperky škodlivé. Pokud jste po záchodě, odložte své šperky na bezpečné a suché místo.
Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/
  • Jakákoliv fyzická práce. Nezáleží na tom, zda se jedná přímo o vaše zaměstnání nebo různé domácí práce. Veškerá fyzická aktivita jim škodí. To platí i o práci na zahradě. Může se zdeformovat nebo jinak poškodit. Prsteny následně nemusí mít tvar jako při pořízení. Šperky se mohou poškodit i jiným způsobem. Co to znamená? Odkládejte své šperky při fyzické aktivitě.

Činností je mnohem více. Tyto však patří mezi ty hlavní. Čištění šperků by mělo být prováděno odborníkem. V opačném případě může rovněž dojít k poškození vašich klenotů, jak varuje web Eppi.cz.

Zdroj: eppi.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---