Váš šatník praská ve švech? S těmito tipy ho hravě vytřídíte

Udělat pořádný průvan v šatníku není jen způsob, jak získat více místa pro nové oblečení. Je to zároveň příležitost, jak se zbavit věcí, které už dávno nenosíte. Vyhodit oblečení není vždy úplně snadné, nicméně to pro vás může být docela osvobozující pocit. Poradíme vám několik tipů, jak svůj šatník vytřídit.

Rozdělte oblečení na tři hromádky

Web Cosmopolitan přichází s poměrně šikovným nápadem, jak vytřídit oblečení v šatníku. Rozdělte ho na tři hromádky –⁠ nechám si, prodám a vyhodím. Následně berte oblečení kousek po kousku a dávejte ho na jednotlivé hromádky podle toho, jak s ním hodláte naložit. Některé kousky možná budou ve stavu, kdy bude nejlepší je vyhodit, a jiné zase můžete zkusit prodat a třeba něco málo vydělat.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Všechno musí pryč

Pokud chcete udělat pořádek v šatní skříni, musíte se držet rady webu The Spruce. Ten klade důraz na to, že všechno musí pryč. Když už třídit, tak pořádně a se vším všudy. Proto ze skříně vyndejte všechno, a to včetně poliček, tyčí a šuplíků. Žádný kout nesmí zůstat opomenutý.

Mějte představu o svém stylu

Každý z nás má určitý styl oblékání. Někomu se líbí minimalismus, další dává přednost eleganci, jinému vyhovuje sportovní styl. Než začnete třídit svůj šatník, měli byste mít představu o tom, jaký je váš styl. „Zaměřte se na věci, které se vám líbí a nelíbí na vašem stylu, a prvky, které byste chtěli zachovat, nebo změnit. Mít jasno před tím, než se pustíte do očisty, je klíčové,“ píše web Vogue.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Buďte nemilosrdní

Při třídění šatníku není prostor na nějaké možná, co kdyby a podobně. Buďte nemilosrdní a zbavujte se všeho, co opravdu nepotřebujete. Pokud jste některý kousek nikdy v životě neměli na sobě, pravděpodobně už si ho nikdy neobléknete. Zbytečně tak ve vaší skříni zabírá místo.

Zdroj: cosmopolitan.com, thespruce.com, Vogue.co.uk

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---