Vánoční pokojové rostliny, které by vám během svátků doma neměly chybět

Vánoční rostliny k těmto svátkům neodmyslitelně patří. Zatímco některé druhy dokážou dělat parádu dlouhé týdny, jiné se sotva dožijí Štědrého dne. Které vánoční pokojové rostliny patří mezi nejznámější? A jak se o ně starat?

Vánoční hvězda

Jakmile je řeč o vánočních pokojovkách, většinu lidí jako první napadne právě vánoční hvězda. Ta už je takovou klasikou Vánoc. I když mezi nejznámější zbarvení patří sytě rudá barva, vánoční hvězdu seženete i růžovou či dokonce krémovou.

Bohužel i vánoční hvězda patří mezi rostliny, které se při nevhodné péči nemusí dožít ani Štědrého dne, natožpak aby vám doma dělala parádu až do nového roku. Proto ji umístěte na světlé místo bez přímého slunce. Květině se bude dařit v pokoji, kde se teplota pohybuje kolem 22 °C. Zalévejte ji odstátou vodou, ideálně o pokojové teplotě. Kontrolujte zeminu, která by měla být vlhká, nikoli však přelitá.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Brambořík

Brambořík se pěstuje v různých velikostech, liší se i barvami či tvarem květů. I brambořík patří mezi typicky vánoční rostliny, které by vám doma během těchto svátků určitě neměly chybět. I zde můžete narazit na problém, nejčastěji v podobě postupně uhnívající rostliny.

Zpozorujete-li tento jev, pak je zpravidla na vině příliš vysoká teplota, která bramboříku moc nesvědčí. Dalším důvodem, proč rostlina postupně uhnije, je nadmíra zálivky. Brambořík by se neměl zalévat přes hlízy, ale vodu vždy lijte do podmisky. Umístěte rostlinu na světlé a chladnější místo.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vánoční kaktus

I tahle rostlina svým názvem doslova vybízí k tomu, aby s vámi mohla strávit nejkrásnější svátky v roce. Velkou výhodou vánočního kaktusu je fakt, že jde o velmi odolnou rostlinu, která toho poměrně dost snese. Budete-li se o něj správně starat, vydrží vám několik let.

I v tomto případě najděte pro rostlinu světlé místo, skvěle se kaktusu daří na okně. Vánoční kaktus vyžaduje pravidelnou zálivku, ale pohlídejte si, aby nestál ve vodě. Nadmíra zálivky by mohla způsobit odpadávání poupat.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---