Když připravujete zahradu na jaro, možná při úklidu kůlny či garáže narazíte na starou, zteřelou a popraskanou hadici. Vaše první kroky pak nemusí směřovat rovnou k popelnici. Taková hadice totiž ještě nepatří do starého železa a s trochou šikovnosti vám ještě může posloužit k celé řadě účelů. Jak?
Podpora mladých rostlin
S příchodem jara pravděpodobně vysazujete i mladé stromky. Abyste je v jejich raných fázích růstu ochránili, lze pro tyto účely použít právě zahradní hadici. Ty přitom poslouží mnohem lépe než nové kusy. Odborníci ze serveru lifehacker.com radí, že je nejvhodnější hadici rozříznout a postupně ji obtočit kolem kmene stromku. Pružnost hadice umožní stromu růst, aniž by ho omezovala v pohybu.
Kryty na řetěz vhodně doplní zahradní houpačku
Ať už používáte řetězy pro různé venkovní práce nebo k udržení houpaček na dětské prolézačce, může vám zase posloužit stará hadice. Řetěz chráněný pogumovaným obalem bude mnohem lépe uchopitelný, a tedy méně nebezpečný pro prsty. V případě, že je řetěz tlustší než vnitřní průměr hadice, lze si pomoci několika stahovacími páskami.
Ochrana nožů či pil všeho druhu
Ze staré hadice lze poměrně jednoduše vyrobit chránič čepelí. Ten se může hodit například na zahradní pilu nebo jako kryt nožů bruslí. Hadici stačí podélně rozříznout a nasunout na čepel. Obdobným způsobem můžete chránit i další nástroje a nářadí, o které by jinak hrozilo pořezání či jiné zranění.
Díry nemusí být vždy na škodu
Jedna díra v hadici nemusí znamenat, že je celá nepoužitelná. Do hadice dokonce můžete přidělat několik dalších, čímž vznikne levný a účinný zavlažovač. V tomto případě navíc můžete velikostí děr upravit průtok vody, a regulovat tak množství zálivky.
Zdroje: lifehacker.com