back to top

Už jste slyšeli o bioklimatických pergolách?

Majitelé teras, zahrad, dvorků a dalších venkovních prostorů většinou řeší, jak je účelně zastínit před sluncem, ale také deštěm, větrem nebo sněhem. S kvalitním zastíněním můžete totiž používat prostor v podstatě celoročně, stačí se v zimě pořádně přiobléknout a kupříkladu grilování s přáteli na Nový rok může začít.

Důmyslné bioklimatické pergoly

Bioklimatické pergoly vyrábí společnosti, které se specializují na výrobu klasických pergol. Ty bioklimatické se řadí k jedinečnému modernímu typu zastínění venkovních prostorů, které můžeme použít jak pro zastínění prostoru u domu, tak na zahradě. Nemusí totiž stát bezprostředně u stěny, do které jsou ukotveny, ale i volně na prostranství.

Bioklimatické pergoly se od klasických liší tím, že mají naklápěcí lamely, které lze sklopit do polohy, aby střechou cirkuloval vzduch, nebo je dát do vodorovné polohy, kdy dokonale těsní a zajistí ochranu před deštěm. Koupit už můžete i pergoly, u nichž jsou naklápěcí lamely děleny do nezávislých sekcí, a tak můžete část lamel otevřít a část uzavřít.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

K těmto pergolám je možné dokoupit mnoho druhů příslušenství. V konstrukci, která je tvořena z kvalitního hliníku, a je tak odolná vůči povětrnostním vlivům dá se říct napořád, může být zapuštěno osvětlení a jiné vychytávky. Možná uvítáte i screenové rolety, které si můžete doobjednat mezi boční sloupky na všechny nebo jen některé strany pergoly.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Mnoho barevných variant

Aby byly uspokojeny i estetické požadavky náročných klientů, můžete většinou volit z barevných provedení v RAL. Hliníková konstrukce je bezúdržbová, pevná a maximálně odolná. V kombinaci s vámi preferovanou barvou bude hezkým dotvořením domu jako celku.

Bioklimatické pergoly jsou vyráběny plně na míru zákazníkům, můžete tedy zadat dle přání jak barvu konstrukce, tak rozměry. Vše je se zákazníky prodiskutováno tak, aby byly obě strany s finálním výrobkem plně spokojeny.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Markéta Doležalováhttps://pressmedia.net
Celý život mě provází láska k literatuře a psaní. Ve volném čase, kterého moc není, si ráda odpočinu při běhání nebo si přečtu některý z románů od S. Kinga.

Nejnovější články

--- Další články autora ---