Už jste někdy slyšeli o nano houbičce?

Nano houbička vám ulehčí spoustu práce a vyčistí i špatně vyčistitelnou špínu. Nebudu nic zastírat, u některých opravdu zanesených míst budete muset použít i větší sílu při drhnutí, ale špína půjde dolů. A nebojte, nano houbička stojí pár korun.

Koupelna

Nano houbičku využijete při mytí koupelny. Krásně vyčistí sklo sprchového koutu, obklady, vanu, ale i baterie a další části koupelny. Navíc nemusíte používat další čisticí prostředky. Pouze houbičku namočit ve vodě.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Kuchyně

V kuchyni najde houbička využití při mytí varné desky. Jednoduše houbičku namočte a následně omyjte varnou desku a nečistoty, které na ní jsou.

Díky houbičce snadno vyčistíte i troubu a všechny nečistoty, které tam zůstaly po pečení. Od cákanců mastnoty po pečení kuřete po připálené těsto, které vám nešťastně přeteklo při pečení dortu.

Nebojte se použít houbičku i na čištění mikrovlnné trouby nebo třeba myčky, ale následně tyto plochy ještě omyjte vodou.

Sklo krbových kamen

Stane se vám, že vám nejdou vyčistit rohy skla krbových kamen, které jsou už opravdu černé. Zkoušíte použít růžné způsoby čištění, které vyčistí vše, ale rohy jsou už tak nepečené, že opravdu nejdou omýt. Použijte nano houbičku. Ano, budete muset trošku přitlačit, ale po chvilce čištění uvidíte, jak jde špína dolů.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Proč je nano houbička tak účinná?

Nano houbička je vyrobena z melaminového materiálu. Je složená z malých a větších pórů, které vytváří jemný povrch. Hustota houbičky je velice vysoká. Dostane se i do velice špatně přístupných míst a vyčistí špínu, o které jste si mysleli, že je nevyčistitelná. Nano houbička funguje podobně jako guma, kdy se při čištění postupně „odlupují“ drobné žmolky, právě podobně jako u gumy při gumování.

Nano houbičku seženete v každé drogerii a její použití je opravdu hodně univerzální.

Houbička není vhodné používat na předměty, které jsou v přímém styku s potravinami (příbory, nádobí atd.). Stránky jakcistit.cz, upozorňují, že i plochy, jako je trouba, myčka či trouba, je vhodné po použití houbičky ještě vymýt vodou.

Zdroj: jakcistit.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---