Uvařte si čaj Lapacho, který zabíjí rakovinové buňky, léčí zápaly a zahřeje žaludek

Lapacho se získává z vnitřní červené kůry stromu Lapacho, který roste vysoko v Andách v jihoamerickém deštném pralese. Tuto bylinu seženete v každé specializované lékárně. Co všechno tento čaj umí?

Jeho skvělé účinky souvisejí s jeho složením. Obsahuje řadu jedinečných účinných látek a vitaminů (A, B, C, D, E), esenciální mastné kyseliny a řadu minerálních látek (vápník, železo, sodík, mangan, draslík, fosfor, měď, zinek, selen, křemík, cín), uvádí portál Cancercarewny. Proč se vyplatí pít alespoň jeden šálek denně?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Je účinný proti rakovině

Obsahuje látku beta-lapachon, která je účinná proti různým typům rakovinných buněk (prsu, prostaty, leukémie). Zabíjí buňky rakoviny prsu tím, že blokuje estrogenové receptory a aktivuje geny bojující proti rakovině.

Pomáhá v boji proti kandidóze

A to pravým přírodním způsobem. Kvasinky se vyskytují v ústech, ve vagíně, v konečníku a v trávicím traktu. Při jejím přemnožení vzniká kvasinková infekce, kterou dostanete pod kontrolu pitím 1 až 2 šálků čaje Lapacho denně.

Zmírňuje žaludeční vředy

Pomáhá také při zánětech trávicího traktu a je užitečný i při léčbě žaludečních vředů, protože snižuje vylučování žaludeční kyseliny.

Podporuje trávení

Lapacho udržuje zdraví žaludku a odstraňuje nadýmání a nevolnost. Má projímavý účinek, podporuje trávení a pravidelnou stolici. Stimuluje trávicí systém a pomáhá tělu zbavit se přebytečného tuku. Udržuje tlusté střevo čisté a vyprázdněné, aby mohlo správně fungovat.

Pomáhá diabetikům

Lapacho snižuje množství cukru v krvi tím, že stimuluje dodatečné vylučování inzulínu buňkami slinivky břišní, což přirozeně snižuje hladinu cukru v krvi.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak ho připravit?

Způsob jeho přípravy se výrazně liší od ostatních druhů čaje. Do 1 l vroucí vody vložte 1 lžičku Lapacha (1 lžička na 250 ml vody). Pomalu vařte 5 až 10 minut a louhujte dalších 10 až 15 minut. Teprve po uplynutí této doby nálev sceďte a vychutnejte si ho po doušcích. Pijte 3 šálky denně teplého nebo studeného čaje mezi jídly v rámci měsíční kúry, kterou lze opakovat každý druhý měsíc, jak doporučuje portál Morfeas.

Zdroje: Cancercarewny, Morfeas

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---