Usnadněte si úklid toalety aneb výroba domácích WC tablet za pár korun

Čistá toaleta je základ. Ani vám by určitě nebylo příjemné, pokud byste k někomu přišli na návštěvu a při návštěvě toalety zjistili, že tady se na čistotu rozhodně nedbá. Podobnému názoru u vašich hostů určitě chcete předejít i vy. Proto vám poradíme, jak udržovat toaletu v čistotě, a to za pár korun.

Nikdo to nedělá rád, ale dělat se to musí

Co si budeme povídat, čištění toalety rozhodně nepatří k nejoblíbenějším a nepříjemnějším činnostem, které můžeme v domácnosti vykonávat. I když se do toho většině z nás nechce, dělat se to zkrátka musí. Právě proto vám poradíme, jak o toaletu pečovat tak, aby to pro vás bylo co možná nejméně pracné. Zároveň však tak, abyste dosáhli skvělých výsledků.

Zdroj obrázku: https://www.pexels.com/

Vyrobte si domácí tablety do toalety

Patříte-li k lidem, kteří hledají levné způsoby, jak udržovat domácnost v čistotě, pak jste tady správně. V poslední době se rozmohl trend v podobě podomácku vyrobených čističů. I my se budeme tohoto trendu držet a dáme vám tip na výrobu domácích tablet do toalety. Jejich výhodou je zejména nízká cena.

A co budete na výrobu tablet do toalety potřebovat?

  • 170 gramů jedlé sody
  • 60 ml šťávy z citronu
  • 1 lžíci octa
  • 1 lžíci 3% peroxidu vodíku
  • 15 až 20 kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru

Výroba je opravdu snadná

Jestli vás na domácích tabletách do toalety něco zaujme, pak to není jen nízkonákladový rozpočet, ale také nenáročnost jejich výroby. Opravdu nic složitého na tom není a hravě to zvládne úplně každý.

Začněte tím, že v misce smícháte sodu a šťávu z citronu. Nelekejte se, bude to pěnit. Ve vedlejší misce smíchejte ocet a peroxid vodíku. Následně smíchejte oba obsahy misek a přidejte i požadované množství vámi vybraného esenciálního oleje.

Měla by vám vzniknout hmota, která bude držet pohromadě a bude z ní možné tvarovat kuličky. V opačném případě je možné přidat trochu sody nebo octa, abyste dosáhli požadované konzistence. Vytvarované kuličky vyskládejte na papír a nechte je vyschnout ideálně přes noc. Následně je skladujte ve vzduchotěsné nádobě a při čištění toalety používejte dle potřeby – stačí je vhodit přímo do WC, nechat rozpustit a spláchnout.

Zdroj obrázku: https://www.pexels.com/

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---