Ulehčete si stáří těmito pomůckami. Tyto 4 vychytávky ocení nejeden senior

S přibývajícím věkem mohou mít senioři problémy s některými každodenními běžnými aktivitami. Není proto divu, že budou sem tam potřebovat pomoc. Naštěstí existují na trhu vychytávky, které mohou důchodcům nebo lidem s omezením usnadnit a zlepšit kvalitu života. Navíc jim pomohou být alespoň částečně nezávislí na pomoci jiných lidí. V tomto článku vám dáme 4 tipy na vychytávky do domácnosti, které by seniorům neměly chybět.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

1) Zvonek s videotelefonem

Senioři ocení zařízení, které se skládá nejen ze zvonku umožňujícího stiskem jednoho tlačítka vpustit hosty dovnitř, ale také obsahuje vnější kameru, která přenáší obraz do zobrazovací jednotky s displejem. Bývá navíc doplněna o mikrofon. Tuto vychytávku ocení senioři s omezenou pohyblivostí nebo majitelé velkých domů a bytů, protože nemusí při každém zazvonění vážit dlouhou cestu ke vchodovým dveřím.

2) Schodišťová sedačka

Málokdo má tu možnost bydlet v domácnosti, která je kompletně bezbariérová. Pořízení výtahu bývá finančně nákladnou záležitostí, která zabere spoustu času na realizaci. Pokud vám doma nebo na zahradu vedou schody, určitým kompromisem bývá pořízení schodišťové sedačky. Jednoduše a rychle se instaluje, nezabírá moc místa a přesně kopíruje linii schodů. Ačkoliv nebude v žádném případě stát tolik, co by stálo pořízení výtahu, ani sedačka nebývá levnou záležitostí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

3) Nouzové tlačítko

Na trhu existují nouzová tlačítka, pomocí kterých můžete jediným stiskem přivolat pomoc v případě ohrožení života. Mohou mít formu hodinek, přívěsku na klíče nebo na krk, náramku apod. Funkce závisí na jednotlivých modelech. Vychytanější zařízení mají v sobě zabudovanou GPS, mohou se propojit se smart mobily, jsou voděodolné apod.

4) Pomůcky do koupelny

Koupelna bývá často příčinou pádu, který může mít pro seniory až fatální následky. Nejdůležitější je proto věnovat dostatečnou pozornost pořízení levných vychytávek, které vám zpříjemní koupání nebo sprchování. Rozhodně by vám v koupelně nemělo chybět nástěnné madlo, protiskluzová podložka do vany i na podlahu, závěsná sedačka do vany nebo sedačka s madly do sprchového koutu apod. Pohodlný je také nástavec na WC, které vám usnadní sedání a vstávání z toalety.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---