Tyto 3 potraviny využijete při vaření i úklidu domácnosti

Začneme s trochu předělaným citátem amerického spisovatele Elberta Hubbarda: „Když vám život nadělí citrony, ukliďte si s nimi domácnost.“ Věděli jste, že spoustu potravin ze spíže můžete využít i na úklid? V tomto článku vám přinášíme 3 z nich. Uklízení s nimi bude nejen efektivní, ale zároveň i ekologické.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

1) Citrony

Jak se píše na goodhousekeeping.com, s citrony můžete odstranit mastnotu v mikrovlnné nebo klasické troubě, na kuchyňské lince apod. Pomocí nich se zbavíte také nevzhledných skvrn od vodního kamene na různých bateriích. Rozkrojte citron vejpůl a čistěte s ním plochy stejně, jako by to byla houbička na nádobí. Kromě úklidu místnost přirozeně provoní svou svěží vůní.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

2) Jedlá soda

Tato potravina je zároveň všestranný čisticí prostředek. Jak píše web living.iprima.cz, smícháte-li 1 litr převařené horké vody s 4 lžícemi jedlé sody, získáte univerzální přírodní saponát na úklid mírně znečištěných ploch, nábytku, dětských hraček apod. Pokud chcete, aby vám domácnost voněla, kápněte do roztoku pár kapek vonné esence. Smícháním půl hrnku jedlé sody s pár lžícemi vody se vytvoří pasta, která si poradí s větším znečištěním i mastnotou.

3) Ocet

Další zázračnou potravinou, která vám ulehčí úklid, je bezesporu klasický ocet. Kromě toho, že si při úklidu skvěle rozumí s jedlou sodou, samotný ocet vám pomůže hlavně s praním prádla. Na ireceptar.cz se můžete kupříkladu dočíst, že půl kalíšku nahradí aviváž a prádlo díky němu bude nadýchané a měkké. Navíc pomáhá oživovat barvy a bojovat proti skvrnám.

Mezi další potraviny, které jsou skvělé na úklid, patří třeba kečup, rýže nebo brambory. Ale o nich zase někdy příště.

Použité zdroje

https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a24222/foods-you-can-clean-with/

https://living.iprima.cz/bydleni-jedla-soda-uklid-dezinfekce-bez-chemie

https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/ocet-pracka-30000205.html

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---