Tyhle věci rozhodně nepatří do myčky. Dáváte je tam?

Máte doma myčku na nádobí? Je pravda, že v posledních letech se obliba tohoto spotřebiče rapidně zvýšila a vlastně se není čemu divit. Šetří nám čas i starosti – co si totiž budeme nalhávat, mytí nádobí nepatří k nejoblíbenějším činnostem. I když nám myčka může hodně pomoci, jsou věci, které bychom do ní dávat neměli.

Dřevěné nádobí

Jakékoli nádobí vyrobené ze dřeva, ať už půjde o prkénka, misky, talíře či naběračky, rozhodně nedávejte do myčky na nádobí. Poprvé se možná nic nestane. Nic nezpozorujete s trochou štěstí ani po druhém mytí. Pokud ale budete dřevěné nádobí do myčky dávat opakovaně, dojde k jeho popraskání nebo pokroucení. Oboje povede k tomu, že nádobí bude znehodnocené –a přitom úplně zbytečně.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Ostré předměty

Ostré předměty, jako jsou nože, škrabky a struhadla, nemají v myčce co dělat. A to ne proto, že byste riskovali nepříjemný úraz při nepozornosti. Důvod, proč nedávat cokoli ostrého do myčky, je totiž úplně jiný.

Opakované mytí nožů, struhadel či škrabek (zkrátka čehokoli ostrého) v myčce způsobuje postupné otupování. Bohužel se může stát, že některé předměty už nebude možné opětovně nabrousit, a tím pádem dojde k jejich znehodnocení.

Broušené nádobí

Zákaz do myčky má i broušené nádobí. Řeč je třeba o skleničkách, které jste možná zdědili po babičce nebo je dostali jako dárek. Broušené nádobí, zrovna tak jako nádobí zdobené zlatem, do myčky nepatří. Málokdo to ví, ale kupříkladu takové křišťálové skleničky v sobě obsahují vyšší procento olova, kterému výrazně škodí soli, které jsou obsažené v přípravcích do myčky.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Keramické nádobí

U keramického nádobí to není tak jednoznačné. Do myčky byste neměli dávat nádobí bez sklovité glazury. I v případě, kdy budete mít doma nádobí se sklovitou glazurou, není 100% jisté, že pobyt v myčce tyto předměty přežijí bez úhony. Proto i keramické nádobí a předměty raději držte od myčky na nádobí dál.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---