Tyhle věci do odtoku nepatří. Zbytečně riskujete, že se vám ucpe odpad

Jakmile se ucpe odtok a ve dřezu či v umyvadle se začne hromadit neodtékající voda, je to problém. Zpočátku může voda odtékat pomaleji, a vznikajících potíží si tak nemusíte všimnout hned. Ucpání odtoku je lepší předcházet. Jsou věci, které zkrátka do odtoku nepatří, protože zde mohou udělat neplechu.

Tuk a olej

Tuky a oleje se nerozpouští ve vodě. Ztuhnou a usadí se na stěnách potrubí. Jakmile olej nebo jakýkoli jiný tuk nalijete do odpadu, dojde k jejich rychlému ochlazení, kdy se začnou tvořit shluky. I když může být lákavé zbavit se použitého tuku tím, že jej v kuchyni nalijete do dřezu, nedělejte to. Kromě toho, že se vám odtok může ucpat, oleje a tuky v kanalizaci způsobují korozi.

Vlasy

Vlasy jsou poměrně častým problémem. Máte-li delší vlasy, používejte do odtoku speciální sítka, která zabrání tomu, aby se vlasy dostaly dále a způsobily nepříjemnosti. Jakmile se vlasy dostanou do kanalizace, začnou se zamotávat a vytvářet husté shluky. Na chomáče se poté nabalují sprchové gely, mýdla i kosmetika a problém je na světě.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Lógr

Milujete klasického turka? Pak zpozorněte, protože zrnková káva je další z věcí, která do odtoku nepatří – konkrétně sedlina, která zbude poté, co si vychutnáte oblíbené kafíčko. Kávová sedlina nebo lógr se chová podobně jako zrnka písku, kdy se usazuje na povrchu a v potrubí.

Kosmetika

Kosmetické produkty používá většina z nás. Jsou pro nás samozřejmostí, ale do kanalizačního systému nepatří. Zpravidla mají tyto produkty hustou konzistenci, která se snáze usazuje v potrubí ve formě tvrdých usazenin.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zbytky jídla

Na zbytky jídla velký pozor. Mnoho z nás bohužel dělá tu chybu, že nedbá na jakékoli opatření, byť jen v podobě obyčejného sítka za pár korun. Při kontaktu s vodou zbytky potravin nabobtnají a mohou ucpat odpad raz dva.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---