Triky, které nejen opticky zvětší váš malý byt

Můžete si stěžovat na nedostatek místa u vás doma, ale existuje spousta důvodů, proč je malé bydlení lepší: malé prostory se snadněji zdobí, snadněji se udržují čisté a snadněji se organizují. Co tedy můžete udělat, aby místnost vypadala větší? Pár nápadů na optické zvětšení malého bytu bychom pro vás měli.

Zbavte se všeho nepotřebného

Začněte rozhodně tím, že se zbavíte věcí, které u vás doma jen zbytečně zabírají prostor. Určitě najdete něco, co dávno nepoužíváte (nebo dokonce ani nevíte, že to máte). S harampádím rychle pryč! A hned bude více prostoru. Nejen opticky.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Volte světlé odstíny

Dejte na radu webu The Spruce a používejte u vás doma světlé barvy. Světlé odstíny způsobují, že prostor působí otevřeným a vzdušným dojmem. Pro optimální efekt zvolte měkké tóny modré a zelené.

Použijte zrcadla

Zrcadla ve vašem bytě způsobí, že vaše bydlení bude vypadat větší a otevřenější. Podle webu My Move mohou zrcadla přeměnit prostor, odrážet světlo do tmavých rohů a opticky dodat vašemu bydlení nějaký ten centimetr k dobru.

Investujte do šikovného úložného prostoru

Web Homes And Gardens radí investovat do kvalitního a šikovně řešeného úložného prostoru. V malém bytě se doslova nabízí úložné prostory zhotovené na míru, které využijí nabízený prostor na maximum, a vám tak nabídnou co možná nejvíce místa na uložení všech vašich věcí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zajistěte dostatek světla

Pokud chcete, aby malý byt vypadal větší, ujistěte se, že dovnitř pouštíte co nejvíce přirozeného světla. Snažte se neblokovat okna velkými kusy nábytku, jako jsou postele nebo knihovny.

Pracujte se sklem

Nebojte se u vás doma pracovat se sklem a materiály, skrze které může volně procházet světlo. Vašemu bydlení tak rázem propůjčíte několik centimetrů navíc, i když jen opticky. Ale co je doma, to se přece počítá, ne?

Zdroj: thespruce.com, mymove.com, homesandgardens.com

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---