Trápí vás zanesený odpad? Tento postup vám pomůže

Zanesený odpad v kuchyni nebo koupelně trápí asi každého z nás. Neodtékající voda a nepříjemný zápach vznikají usazenými nečistotami kosmetiky, vlasů a podobně. Je proto třeba pravidelně a důkladně odpad čistit. Někteří volíme chemické a drahé přípravky z drogerie. A co zkusit domácí pomocníky, co chemii neobsahují?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Ocet dezinfikuje, jedlá soda čistí usazenou špínu

Ocet si lehce poradí s mastnotou a dobře dezinfikuje třeba lednice nebo kuchyňské desky. V koupelně zase odstraní vodní kámen, bílé skrvny na sprchovém koutě a poradí si i s plísněmi. Pár kapek octa pomůže při zápachu ze svačinových boxů a nečistot, se kterým si většina čisticích prostředků už neporadí. 

Se sodou vyčistíte připálený hrnec a obnovíte zašlé dlaždičky a spáry. Dobře si poradí se zápachem z odpadkového koše. Věřte, že na zápach, který vznikne, nezaberou ani hektolitry saponátu. Soda dokáže velmi dobře absorbovat pachy. Této vlastnosti můžete využít i v ledničce. Stačí do ní umístit mističku se sodou a máte po zápachu. Jednou za čas si na ni ale vzpomeňte a vyměňte ji.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Domácí krtek na mírně znečištěné odpady

Na středně ucpaný odpad stačí jen obyčejná kuchyňská sůl a horká voda. Půl hrníčku kuchyňské soli a čtyři litry horké vody nalijte do odpadu. Nechte působit asi půl hodiny a propláchněte. Můžete i několikrát zopakovat.

Když je silně znečištěný odpad

V tomto případě pomůže obyčejná jedlá soda a ocet. Podle webu Bydlímekvalitně.cz dejte sodu do hrnku, nasypejte do odpadu a po několika minutách zalijte octem. Jakmile odpad probublá, přilijte konvici horké vody. Tento postup několikrát zopakujte. 

Zdroj: Bydlímekvalitně.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Kristýna Kadlecováhttps://ezena.sk/
Miluju dobré jídlo a ráda zkouším nové recepty, hlavně ty zdravé. Pečení a vaření mě dělá šťastnou. Mojí vášní je také zahrada a vše kolem ní. Ráda vám na webu iBydlení.cz předám různé rady a tipy, které se týkají zahrady, a přidám nějaký ten zdravý recept.

Nejnovější články

--- Další články autora ---