Toužíte po elegantních dveřích v interiéru? Zkuste bezfalcové dveře, které mají spoustu výhod

Vybíráte si dveře do interiéru a narazili jste na tzv. bezfalcové dveře či zárubně? Podle čeho tento typ poznáte, jak se liší od tradičních zárubní, a hlavně jaké mají výhody? Tuto moderní, elegantní variantu interiérových dveří, která je oblíbená u architektů a designérů, vám s radostí představíme.

Co jsou to bezfalcové dveře?

Mnozí z nás slyší tento pojem poprvé a netuší, co si pod ním vlastně představit. Toto slovní spojení se používá pro označení dveřního kompletu, kdy do zárubně hladce zapadá dveřní křídlo a z pohledové strany společně vytváří jednotnou rovinu. Označují se také jako bezpolodrážkové. V praxi to znamená, že na dveřích chybí tradiční vyfrézovaný zub do poloviny jejich tloušťky, kdy dveře pak vyčnívají do prostoru od zárubní.

Obložky neboli zárubně

Bezfalcové dveře nejde nainstalovat do klasických kovových obložek, které známe u klasických dveří. Aby finální pohled splynul s plochou obložkových zárubní, musí být zárubně stejného provedení jako dveře.

Druhy bezfalcových dveří

 1. Se zárubní na stěně

Na stěnu se nainstaluje nízká obložka, ale je zachováno základní pravidlo – dveřní křídlo i zárubně jsou v rovině. Panty jsou skryty částečně v zárubni a částečně v hraně křídla.

 1. Se zárubní zapuštěnou do stěny

Zárubeň se při montáži zapustí do stěny. Tady platí – stěna, obložka i dveřní křídlo v jedné rovině.

 1. Se skrytými zárubněmi

Moderní varianta, kdy je zárubeň zcela neviditelná. Rám je totiž skrytý pod omítkou. Stále platí základní pravidlo jedné roviny.

 1. S reverzním otevíráním

Na hraně se sice nachází falc, ale není při zavření dveří viditelný. Také se liší tím, že křídlo otevíráme reverzně – směrem do zárubně. I zde je zachována jedna rovina.

Zdroj: https://pixabay.com/

Výhody bezfalcových dveří

 • Moderní a elegantní design
 • Minimalistický vzhled
 • Magnetické zámky
 • Skryté panty
 • Zachování jednotné plochy zárubní a dveřního křídla
 • 3D nastavení ve všech směrech
 • Dokonalé seřízení dveřního křídla
 • Můžete vybírat z široké škály materiálů a dekorů

Magnetické zámky mají hned několik výhod:

 • Jsou estetické
 • Nedochází k hlasitému zvuku při zabouchnutí dveří
 • Zvyšují komfort zavírání dveří – magnet a protiplech se přitahují k sobě, tudíž se dveře zavřou i bez zmáčknutí kliky

Rada na závěr: Instalaci těchto dveří nechejte určitě na odborníkovi, protože nepatří zrovna mezi jednoduché záležitosti. Špatná instalace by mohla zapříčinit nehezký výsledný dojem dveří, a dveře by tak neplnily svůj účel.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Petra Schovancováhttps://receptarprimanapadu.cz/
Odmalička je mojí vášní psaní, kreslení a příroda. V redakci iBydlení.cz se převážně věnuji tématům o zvelebování zahrady a péči o ni.

Nejnovější články

--- Další články autora ---