Toaleta v koupelně? Nezoufejte! Víme, jak vytvořit soukromí

Jsou místa, kam i císařpán vždy chodil sám. Řeč je o toaletě – místo, kde každý z nás vyžaduje soukromí. I když většina z nás preferuje oddělenou koupelnu od toalety, někde prostě není zbytí. Pokud je to i váš případ, poradíme vám, jak si vytvořit soukromí.

Řešení za pár korun – závěs

Řešíte-li toaletu umístěnou v koupelně a chcete si i přesto vytvořit určité soukromí, není hned třeba utrácet. Možná tím vůbec nejlevnějším řešením je použití obyčejného závěsu. Ten se dá pořídit řádově v několika desítkách korun, navíc je k dostání v mnoha variantách, proto je snadné sladit ho barevně s dlažbou, koupelnovým nábytkem nebo obložením.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Elegantní nápad, který nevyjde draho – paraván

Ani v případě tohoto řešení se nemusíte bát, že budete nuceni vynaložit tisíce. Paraván je poměrně elegantní způsob, jak oddělit toaletu od zbytku místnosti, a každému v domácnosti tak vytvořit kýžené soukromí. Na trhu se dají sehnat paravány v různém designu, jistě proto najdete takový, který vám padne do oka a který dokonale zapadne k ostatnímu vybavení vaší koupelny.

Praktické řešení tam, kde si to prostor může dovolit – nábytek

Pokud si to, co do prostoru vaší koupelny můžete dovolit, lze toaletu od zbytku místnosti oddělit s pomocí nábytku. Šikovně postavená sestava nábytku udělá úplně stejnou službu, jako taková příčka či polopříčka. Má to i další výhodu, kterou určitě oceníte – získáte úložný prostor navíc, který se v koupelně zaručeně neztratí.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nápad, který lze realizovat při rekonstrukci – příčka nebo polopříčka

Není to řešení pro každého, ale pokud třeba máte v plánu rekonstrukci koupelny, určitě to můžete zvážit. Příčka nebo polopříčka okamžitě vytvoří soukromí, nutno ale počítat s tím, že už jde o techničtější zásah, který se neobejde bez časové a finanční investice.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---