To nejsou jen pověry! Tyto věci vám mohou doma opravdu uškodit

Duch pod postelí, temné síly v ložnici nebo domov, který z vás doslova vysává život. Scénář jako z temného hororu a pro mnoho lidí pohádka. Co do domu rozhodně nepatří?

Pozor na poškozené předměty

Ve správně fungujícím domě není místo pro věci, které nefungují. Také si někdy říkáte, že ty dveře ještě nějak vydrží, ani ten rozbitý rošt na posteli tolik nevadí? Nebo poškozené věci odkládáte s tím, že je třeba jednou opravíte? Nedělejte to, ubližujete tím sami sobě. Předměty, které jsou staré, rozbité nebo prostě nefunkční a příliš opotřebované, mohou být zdrojem výrazných energetických blokád. Mohou doslova vyčerpávat energii domova a vytvářet pocit stárnutí.

Pozor na jednobarevné interiéry

Například vzestup jednobarevných interiérů a celková minimalistická estetika není podle feng-šuej správným směrem. Důvod? Ve feng-šuej je kladen důraz na harmonii a na to, aby v prostoru byla komplexní energie a aby v obytném prostoru nechyběl žádný prvek, uvádí portál India Times. Každá barva představuje určitý prvek a přináší do prostoru určitou energii.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Bubáci pod postelí

Pověry o duchovi, který se schová pod postelí, mají nejen základ v lidové mystice, ale zdá se, že stojí na opravdu pevných základech, píše portál House Beautiful. Přesto si mnoho lidí bezstarostně odkládá věci pod postel a do přehozů, a tak se na těchto místech hromadí nepořádek. A to je zdroj špatné energie přímo pod vámi.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zrcadlo v ložnici

Jak se říká, bez větru se nepohne ani lístek na stromě a na lidových pověstech a učeních o energii možná něco bude, uvádí portál Cosmicccuts. Zrcadla v ložnici jsou opravdu nepříjemnými společníky. Nejenže vytvářejí stíny, ale jejich odraz vás může i vyděsit a pro mnoho esoteriků zrcadlo také představuje bránu do jiných světů.

Zdroje: India Times, House Beautiful, Cosmicccuts

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---