Tipy na jedlé vánoční dárky, se kterými na Štědrý den zabodujete

Už se vám omrzela zažitá a roky oprašovaná klasika v podobě kosmetického balíčku, voucheru na wellness pobyt nebo dárkového koše? Chtěli byste letos svým blízkým darovat něco osobnějšího? Pak se nechte inspirovat našimi tipy na jedlé dárky. S těmi o letošních Vánocích zaručeně zabodujete.

Domácí sušenky

Kdo by nemiloval sušenky? Prahnou po nich malí i velcí a urazit s nimi je takřka nemožné. Zvláště za předpokladu, že sušenky budou domácí. To je potom úspěch zaručen. Stačí najít vhodný recept, ideálně takový, který bude vonět po vanilce, skořici nebo citrusech a o svátcích máte u obdarovaných vyhráno na celé čáře.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Domácí granola

Chcete potěšit někoho, kdo se stravuje zdravě nebo si hlídá figuru? Pak jděte do výroby domácí granoly, která na rozdíl od té kupované neobsahuje tolik cukru, aditiv a dalších látek, které se bohužel často vyskytují v kupovaném müsli. Uložíte-li navíc domácí granolu do nějaké pěkné sklenice, budete mít dokonalý dárek.

Domácí likéry

S likérem zaručeně potěšíte, a navíc polaskáte chuťové buňky. Takový domácí vaječňák zachutná každému. I pro děti se dá připravit verze bez alkoholu.

Domácí sirupy

U těch tekutých dárků, které můžete vyrobit svépomocí, ještě na okamžik zůstaneme. Nabízí se totiž i různé sirupy, na které najdete mnoho receptů – jen si vybrat. Domácí sirup třeba na palačinky bude dozajista chutnat mnohem lépe než ten z obchodu. Co myslíte?

Domácí utopenci

Především muže (ale netvrdíme, že ženy ne) si získáte sklenicí domácích, chuťově naprosto dokonalých utopenců. Jejich příprava není složitá, stačí volné odpoledne a sázka na kvalitní suroviny a dárek, se kterým zabodujete, je rázem na světě. A radost bude neskutečná!

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Domácí nakládané sýry

Chcete-li potěšit milovníka sýrů, nejlépe uděláte, když si dáte tu práci a naložíte mu podomácku nějaké dobré druhy sýrů – hodí se hermelíny, camemberty, syrečky nebo také balkán či feta. Fantazii se meze nekladou, tak směle do toho.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---