Tipy a triky pro domácnost: Tyto kosmetické produkty z koupelny využijete nejen v péči o tělo

Kdo by nemiloval pocit uklizeného domova. Lesklé podlahy, čisté koberce, voňavá koupelna bez vodního kamene, absence zvířecích chlupů v domácnosti nebo dokonale vyprané a vyžehlené prádlo. Všichni víme, že udržovat takový domov může být někdy pěkná fuška, pokud nechceme trávit veškerý čas údržbou každé místnosti.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Odložte na chvíli čisticí prostředky stranou

V drogerii se často necháme zlákat reklamou nebo barevnými obaly. Spousta výrobků, které často ani nefungují tak, jak reklama slibovala. A tak se z lehkého vytírání stane nekonečné drhnutí. Máte ve skříni slušnou sbírku takových výrobků? Zkuste je na chvíli přehlédnout. Slyšeli jste o využití zubní pasty, pleťového mléka a dalších kosmetických přípravků, které denně používáte k osobní hygieně? Podívejte se na tipy, které vám pomohou vyčistit špinavé boty, ale také zbavit se otravných domácích mušek ve vaší domácnosti!

Svíčky, které si dělají, co chtějí

Vychutnáváte si vůni své oblíbené svíčky, když najednou vidíte, jak vám na nábytek kape vosk. Neodškrabujte ho! Naplňte plastový sáček ledem, položte ho na vosk a nechte ho chvíli působit. Jakmile vosk získá pevnou konzistenci, můžete ho jednoduše odstranit pomocí fénu a pečicího papíru. Pokud se vám vosk dostane na huňatý koberec, nezoufejte! Stačí opět použít trik s papírem a lehce jej přežehlit napařovací žehličkou. Pára pomůže vosku přilnout k papíru, jak uvádí web iPrima.cz.

Nejen pro bělejší úsměv

Chcete ušetřit nějakou tu korunu a nechcete utrácet za speciální tablety na čištění toalet? Použijte zubní pastu! Jedna tuba zubní pasty vám vydrží až 3 měsíce a jako bonus bude vaše toaleta příjemně vonět mátou. Bělicí složka zubní pasty zajistí dokonalý čisticí účinek. Balení pasty stačí na několika místech natrhnout a připevnit na toaletu.

Pleťová voda jako zázrak

Najdete ji v každé domácnosti. Věděli jste ale, že ji můžete používat i jinak než jen k čištění a tonizaci pleti? Tento kosmetický přípravek můžete použít také k čištění tenisek nebo kožených bot. Naneste trochu pleťové vody na vatový tampon a několika tahy přejeďte po nečistotách na botách. Poté stačí dokončit čištění kartáčkem a opláchnout.

Žehlíte oblečení bez žehličky?

Ano, jde to. Vezměte 1 lžíci kondicionéru na vlasy, 1 lžíci octa a 2 šálky vody. Tuto směs nastříkejte na oblečení, uhlaďte ji rukama a počkejte, až uschne. Tento levný sprej uvolní vlákna oblečení a způsobí, že všechny záhyby zmizí. Je to skvělé řešení pro ty, kteří neradi žehlí, píše portál iReceptar.cz.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Věčný boj se zvířecími chlupy

Každý, kdo má doma psa nebo kočku, jistě zná ten pocit – nekonečný boj s chlupy, které jsou všude. A tak vezmete do ruky vysavač a vysáváte kolem dokola. Jsou však oblasti, se kterými si vysavač neporadí. Gauč, postel, koberce, křesla nebo polštáře – máme pro vás skvělý trik! Nasaďte si gumové rukavice, nastříkejte je sprejem na vlasy a lehce přejeďte rukou po ploše, kterou je třeba vyčistit.

Zdroje: iPrima.cz, iReceptar.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---