Tipy a rady, jak připravit miminkům ty nejlepší domácí příkrmy

Vaše miminko se stává samostatnou lidskou bytostí a je čas začít s přikrmováním. Na internetu jste pročetli tisíce receptů, návodů i správných postupů od lékařů a výživových poradců. Co však mezi nimi nenajdete, jsou tajné tipy od rodičů – na ty se musíte ptát ve svém okolí. Nebo nemusíte. Stačí si přečíst tento článek!

První příkrm? Zbořte tabu

Je roky zavedené pravidlo, že prvním příkrmem má být vždy mrkev. Avšak málokde se dočtete, že není tak vhodná, jak si všichni myslíme, protože mrkev může způsobovat zácpu a je hůře stravitelná.

Doporučuje se tedy namísto mrkve vaše miminko nakrmit příkrmem z dýně nebo cukety. Dle webu detskeprikrmy.cz je nejvíce vhodná máslová dýně.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Olivový olej do každého příkrmu

Do každého příkrmu přidejte dítěti kapku olivového oleje nebo jiného kvalitního tuku. Díky tomuto kroku bude příkrm pro vaše děťátko lehce stravitelný, podpoříte následné vyprázdnění stolice a vstřebávání vitamínů z podávané zeleniny.

Při přípravě příkrmů dávejte pozor na nezdravé tuky. Málokdo si uvědomuje, že když připravujeme například kuřecí prsa, musíme odřezat bílé kousky kůže. Jestliže to neuděláme, dítěti v příkrmu posléze podáváme nezdravý tuk, který zvyšuje hladiny zlého cholesterolu v těle, jak uvádí web bezhladoveni.cz.

Domácí je domácí, kupovaný je kupovaný

Vždy zkoušejte miminku podávat a zároveň i upřednostňujte domácí příkrmy, a to z několika důvodů:

  • chutnají lépe
  • miminko bude později lépe přijímat domácí stravu jako omáčky a polévky, protože domácí příkrmy jsou jim chuťově podobnější
  • víte, co přesně do nich dáváte

Kupované příkrmy však mohou být skvělým pomocníkem na výletech a zároveň také jsou spousty dětí, které mají radši příkrmy z obchodu a domácí odmítají.

Přidejte umělé nebo mateřské mléko

Jestliže miminko odmítá příkrmy, zkuste do něj přidat mateřské nebo umělé mléko. Já dceři přidávala do příkrmu odměrku umělého mléka, kterým byla zároveň i dokrmována. Časem si zvykla jíst i příkrmy bez přidání umělého mléka.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Snižte čas v kuchyni

Nebojte se příkrmy mrazit. Ušetříte tím čas v kuchyni, který můžete věnovat miminku. Mrazit můžete zeleninové i maso-zeleninové domácí příkrmy. Nejlépe v plastových nezávadných krabičkách.

Olivový olej nebo jiný tuk přidejte vždy až po odmrazení.

Zdroj: detskeprikrmy.cz, bezhladoveni.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Kristýna Novákováhttps://abcrecenze.cz/
Mou vášní bylo vždy cestování, avšak po narození dcery jsem se usadila a nyní je mou vášní zkrášlování našeho domova. Ráda budu čtenářům webu iBydlenÍ.cz předávat své tipy na vybavování bytu, dětského pokoje nebo udržování pořádku v našich obydlích.

Nejnovější články

--- Další články autora ---