back to top

Tapety zažívají opětovný návrat. Jak je zakomponovat do interiéru?

Vytapetované pokoje byly během socialismu velice populární. Mnozí si určitě pamatují na litry lepidla, které se nanášely na tapetové proužky, aby se posléze nalepily na stěnu. Tím to ale ještě nekončilo. Aby se pod tapetou neudělaly bubliny, musel se každý proužek důkladně přejet po celém jeho povrchu tlustým kartáčem. Tím se proces tapetování stal nekonečným. Pokud si dneska přejete tapety, nemusíte mít strach, že by vám to sebralo kus života. Dnes jsou totiž trendy mezi tapetami úplně jinde. Jak si pomocí nich vkusně zpestřit interiér?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

1) Jedna stěna v místnosti

Vytapetování všech stěn působilo poněkud klaustrofobicky. Tento trend je už naštěstí pryč. Mnohem vzdušněji působí polepení jen jedné vybrané zdi. V obýváku to nejčastěji bývá stěna za gaučem, v ložnici za postelí, ve čtecím koutku u křesla atd. Do dětského pokojíku oceníte omyvatelnou tapetu. Letošnímu roku vévodí barva magenta, vzor barevného mramoru nebo zlaté dekory. Vždy však berte v potaz spíše to, jak bude celkový výsledek na vás působit, a nedejte zas tak moc na módní trendy. Ne vždy totiž vybavení interiéru a trendy jdou ruku v ruce.

2) Část stěn v místnosti

Bojíte-li se, že by výsledek byl příliš násilný, vsaďte na vytapetování jen určité části stěny v místnosti. Nejčastěji se tapetuje prostřední část pokoje. Prostor ozvláštní jen pruh tapety v místě, na které chcete upoutat pozornost svou nebo návštěv. V případě pruhu můžete vsadit i na nápadnější barvu, která nebude působit násilně. Můžete ho navíc šikovně zkombinovat také s větším počtem menších rámečků nebo obrázků.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

3) Menší tapety

Sehnat můžete menší tapety, které spíše připomínají velké samolepky. Jejich výhodou je, že se dají jednoduše aplikovat a v případě toho, že vás časem omrzí, nebývá problém je jednoduše sundat bez znehodnocení omítky. Nejvíce je oceníte v dětském pokojíčku, ale i kdekoliv jinde. Vyhnout byste se měli nápisům na téma rodina, láska, domov apod., které v dnešní době už nepůsobí moderně a vyzní spíše jako klišé.

Na závěr je třeba podotknout, že méně často bývá více. Držte svoji chuť renovovat a oživovat domácnost na uzdě a v žádném případě netapetujte více místností najednou. Výsledek by mohl být kontraproduktivní.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---