Takto skvěle může dopadnout experiment s osvětlením v minimalistickém interiéru

Beton, dřevo, jednoduché linie a hlavně bez starostí. Tak zněly požadavky na zařízení bytu od jeho majitele, se kterými oslovil architekty Hubinský – Kuklica – Smerek. Vyšel z toho minimalisticky řešený interiér s industriálními prvky.

Minimalista tělem i duší. Komfortní bydlení s filozofií nezbytnosti (video) Minimalista tělem i duší. Komfortní bydlení s filozofií nezbytnosti (video)
„Ze spolupráce s architekty jsem nadšený. Pečlivě se věnovali každému detailu a splnili všechna má očekávání. No a co je nejhlavnější, bývá se zde parádně.“ – Radoslav, majitel bytu

Mladý, úspěšný, sympatický. Jasně zapadající do prostoru, kde žije. Radoslav se sem přestěhoval teprve před pár měsíci, zabydlel se však s lehkostí jemu přirozenou. V novém bytě se mu vykrystalizovalo bydlení přesně podle jeho představ. Pojďme se tedy podívat na jeho příběh. Ten začíná klasicky. Mladý a úspěšný muž žil v menším. startovacím bytě na periferii města. Byt byl menší a jak čas plynul, začal se poohlížet po něčem modernějším, kam by mohl i investovat našetřené peníze, i zrealizovat své sny o ideálním bydlení.

Po delším zvažování se rozhodl koupit novostavbu v širším centru Bratislavy. Tady je to na skok do centra, do lesa i za kulturou. Jako většina z nás si neodnesl nejlepší zážitky z předělávky svého starého bytu, a tak jeho plán byl najít dobrý projekt, předat klíče a na konci se už jen nastěhovat.

Nadchla ho práce architektů Hubinský-Kuklice-Smerek. Autorský i stavební dozor, který provedli architekti, si neumí vynachválit. On sám byl v bytě během předělávky pouze čtyřikrát. Pár požadavků na interiér však měl a zněly: beton, hodně dřeva, minimalistická řešení. Prostě jednoduchý, funkční, chlapský interiér ladící s městským prostředím.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Hedvika Malá
Jsem nadšená redaktorka, která ráda píše články na nejrůznější témata a nezalekne se žádné výzvy.

Nejnovější články

--- Další články autora ---