Stop chemii při úklidu: Jaké přírodní čisticí prostředky můžete využít?

Už vás nebaví uklízet s čistícími prostředky, které jsou napuštěny chemikáliemi? Rádi byste si vyrobili domácí přírodní čisticí prostředky, jež jsou účinnější než ty, které zakoupíte v supermarketech? Pak na nic nečekejte a pořiďte si potřebné ingredience. Pomocí níže uvedených ingrediencí si budete moct vytvořit vlastní čisticí přírodní prostředek.

Výroba domácího čisticího prostředku

Poradíme vám, jaké ingredience vám postačí k úklidu celého domu. Vždy je to o experimentování. Mnoho lidí si vystačí jen s úplným základem, protože dokážou z něho vyrobit čisticí prostředek, který je určen prakticky na všechno, co se ve vašem interiéru nachází. Jestliže ale chcete kompletní seznam ingrediencí, pak se zaměřte na pořízení jedlé sody, prací sody, kastilského mýdla, tymiánu, citronu, rozmarýnu, kyseliny citronové, olivového oleje, vinného octu, soli a esenciálního oleje. Z těchto ingrediencí lze vyrobit několik domácích čisticích prostředků. Každý z nich je určen pro jiné čištění.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

My vám ovšem prozradíme recept na tvorbu čisticího prostředku, který je vhodný prakticky na všechny věci nacházející se u vás doma. Oživte své věci a zbavte je od nečistot a prachu. Potřebovat budete hrnek vody, půl hrnku octu, 2 lžíce jedlé sody a 20 kapek esenciálního oleje. Všechny tyto ingredience umístěte do lahvičce a následně smíchejte. Před každým jednotlivým použitím je potřeba lahvičku znovu protřepat.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Čistič na vany a skla

Prozradíme vám ještě dva recepty na to, jak si vyrobit jeden čisticí prostředek určen pro čištění van a dřezů a druhý prostředek na čištění skla. Vezměte si opět hrnek vody, 2 lžíce octu a 15 kapek esenciálního oleje. Znovu tyto ingredience zamíchejte a čisticí prostředek máte vyroben. Je důležité opět před každým využitím protřepat. Čisticí prostředek je určen pro čištění skla. K výrobě čističe na dřezy a vany budete potřebovat hrnek jedlé sody, hrnek prací sody a 20 kapek esenciálního oleje. Ingredience zamícháte a můžete používat.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---