Stelivo pro kočky skvěle pohlcuje vlhkost i zápach. Dá se netradičně využít i pro lidi

Stelivo pro kočky neboli kočkolit je unikátní materiál s vynikajícími absorpčními vlastnosti a primárně slouží jako podestýlka v kočičích záchodcích. Víte, že kočkolit se dá využít taky v domácnosti nebo v zahradě k úplně jiným věcem? 

Stelivo pro kočky neboli kočkolit je podestýlka do kočičích záchodů, kromě koček ho mohou využívat i jiná domácí zvířata, například zakrslí králíčci a morčata. Úkolem kočkolitu je pohlcovat moč a neutralizovat pachy spojené s vyměšováním. Kočičích steliv je několik druhů, každý má trochu jiné vlastnosti, a tak každé kočce a jejímu chovateli vyhovuje jiný, ale na využití v domácnosti nebo v zahradě nám poslouží zbytky jakéhokoli, jakýkoli druh by měl fungovat dobře.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pomůže na orosená okna

Podobně jako s orosenými okny v bytě nám kočičí stelivo může pomoci proti zamlženým oknům v autě. Stačí váleček s kočkolitem položit na palubní desku, případně jich několik rozmístit po celém autě, píše web CatHome. Díky absorpčnímu účinku zůstane okno ve vašem vozidle suché.

Kočkolit jako deodorant v šatníku

Stelivo můžeme také nasypat do mělké misky a položit na dno šatní skříně nebo šatny, kde bude vstřebávat veškerou vlhkost, a navíc odstraní i případný nelibý zápach. V tomhle případě pozor, aby se do skříně nedostala naše kočka a nespletla si ji se svým záchodem. Asi bude praktičtější, jak vysvětluje Diosan, když kočkolit dáme do ponožky či punčochy jako na okna. Ponožku s kočičím stelivem můžeme také dát do prádelníku.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zbavíte se zatuchliny

Máte kolem sebe místa a věci, které jsou cítit zatuchlinou, a chtěli byste se jí zbavit? Třeba knížky, které kvůli vlhku velmi trpí? Načichlé knihy otevřete a položte je stránkami dolů na kočičí stelivo, uvádí portál Catholic. Nebo můžete otevřené knížky položit do nádoby s kočkolitem, uzavřít a nechat i několik dní působit. Pak jen knihy okartáčujete a bude po zápachu a vlhkosti.

Zdroje: Diosan, CatHome, Catholic

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---