Staráte se správně o granitový dřez?

Granitové dřezy jsou velkým trendem při zařizování kuchyní. Není divu. Působí velice elegantně, je odolný vůči vysokým teplotám, a pokud se o něj budete dobře starat, tak vám vydrží roky. A z čeho je granitový dřez? Jedná se o drcenou žulu spojenou pryskyřicí a barvivy. Od toho se odvíjí správná péče. Jak na ni?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Pravidelnost je základem

O granitový dřez se musíte starat pravidelně a často jej mýt. Nemusíte ho nijak drhnout a ani to vlastně není žádoucí. Například použitím drátěnky a silných čisticích přípravků byste mohli narušit jeho povrch. Nenechte dřez bez mytí několik měsíců, i když se bude zdát čistý. Podepíše se to na jeho krásném vzhledu.

Jak čistit granitový dřez

Nejvhodnější je dle bydlimechytre.cz používat jemnou houbičku v kombinaci s čisticím prostředkem určeným na granitové dřezy nebo s octem.

Ocet z dřezu odstraní nečistoty, mastnotu a vodní kámen, který je nepřítelem granitových dřezů.

Čisticí prostředky určené na granitové dřezy zase vytvoří na povrchu dřezu ochrannou vrstvu.

Každý den byste měli dřez omýt od mastnoty a usazenin. Pokud je dřez více znečištění nebo jsou na něm patrné usazeniny vodního kamene, můžete použít některý z určených přípravků. Dřez po mytí vytřete do sucha.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Co rozhodně nepoužívat?

U granitových dřezů se vyhněte používání agresivních čisticích prostředků, bělících prostředků, kyselin či hydroxidu sodného pro čištění odpadu, protože ten naruší povrch a pigment.

Nepoužívejte také žádné drátěnky nebo houbičky s příliš hrubým povrchem.

Buďte k dřezu opatrní

Ani granitový dřez není nezničitelný! Proto není vhodné, jak uvádí bydleni.instory.cz, pokoušet jeho odolnost například krájením, řezáním či posouváním těžkého kovového nádobí. Neodkládejte na něj také horké hrnce bez podložky a pozor také na pády předmětů do dřezu, které by ho mohly nenávratně poškodit.

Zdroje:

https://bydlimechytre.cz/granitovy-drez-vime-jak-se-o-nej-starat/

https://bydleni.instory.cz/1187-pokud-nechcete-znicit-granitovy-drez-musite-o-nej-spravne-pecovat.html

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---