Stačí pouhé tři suroviny a v autě si vyrobíte čistič skla: Získáte levný prostředek, který neobsahuje škodlivé chemikálie

O významu čistých skel automobilů pro bezpečnost provozu není třeba polemizovat. Každý řidič potřebuje mít dobrý výhled a čistá okna jsou nutností. Poradíme vám, jak si vyrobit domácí čistič skel, který bude dokonalou alternativou ke komerčním přípravkům.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Zatočte s pylem

Ideální čistič autoskel odpuzuje vodu, rozpouští i odolné nečistoty, dodává lesk beze šmouh a zabraňuje usazování částeček různých druhů nečistot. Stále více se také blíží začátek rušné pylové sezóny, takže tento domácí čistič jistě najde každodenní využití, uvádí portál Magazín plus.

Ráno přijdete k zaparkovanému automobilu, chcete odjet, ale problém jsou špinavá okna, píše web Rady a návody. Pokud máte v nádobce klasickou letní směs na skla, tak si jistě uvědomíte, že okna auta nikdy nebyla čistá, nýbrž všechen pyl se rozmazal. S domácím přípravkem však získáte čisté a nerozmazané okno.

Co na výrobu takového čistícího prostředku budeme potřebovat?

1 šálek destilované vody

2 lžíce destilovaného bílého octa

1 šálek izopropylalkoholu (nebo jiného vysokoprocentního alkoholu)

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

A jak na to?

Pomocí trychtýře nalijte destilovanou vodu, bílý ocet a alkohol do lahve s rozprašovačem. Nádobu uzavřete a dobře protřepejte, píše web Jakvkuchyni. Tento čisticí prostředek lze použít na všechny skleněné povrchy, ale také na zrcátka a světlomety. Stačí nastříkat, vydrhnout a otřít do sucha utěrkou z mikrovlákna a vyleštit. Pokud nechcete ale tento postup složitě opakovat, přípravek můžete vyrobit ve větším množství a rovnou ho nalít do nádoby k tomu určené. Navíc je to jednoduché a levné.

Zdroje: Jakvkuchyni, Magazín plus, Rady a návody

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---