Společenská místnost podle Feng Shui. Jak ji správně zařídit 

Feng Shui je filozofie, díky které dosáhneme harmonizace nejen v našem domově, ale i v našem životě. Pochází ze starověké Číny a zabývá se mimo jiné také správným umístěním nábytku pro volné proudění energie.

Věnujte pozornost vstupu do místnosti

Podle této filozofie jsou dveře něco jako náš vlastní hlas. Jedná se o pomyslnou bránu, kterou proudí energie do místnosti a následně také do celého domu. Častým problémem u společenské místnosti je to, že dveře jsou zablokovány předměty a nejde je zcela otevřít. To je jedním z aspektů, který brání průniku energie do naší místnosti.

Kusem nábytku, který činí největší problém, je gauč. Ten by měl být v prostoru umístěn takovým způsobem, abychom z něj viděli na dveře. Jenom díky tomu můžeme kontrolovat, kdo do místnosti vchází, a tím pomyslně převzít i kontrolu nad svým vlastním životem.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Převezměte velení nejen nad pohybem v místnosti

Pokud toto není možné, na portále RealSimple.com se dozvíme jednoduchou radu. Pro kontrolu nad místností je dobrým řešením umístit naproti dveřím zrcadlo, do kterého pohodlně uvidíme z gauče. Díky tomu budeme mít neustálou kontrolu nad místností i tokem příchozí energie.

Pokud máme v místnosti umístěn stůl, u kterého například pracujeme, je dobré jej nedávat přímo k oknu. Podle filozofie Feng Shui totiž díky tomu z okna uniká naše energie a venkovní prostředí nás odvádí od práce. Abychom zachovali energetickou rovnováhu, je dobré na konci dne nebo po ukončení práce obrazovku našeho počítače něčím zakrýt. To přispívá ke zdravému rozdělení soukromého a pracovního života.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Obývací pokoj slouží především k odpočinku

Při zařizování obývacího pokoje je důležitá také volba správných prostor. Obývací pokoj by měl mít tvar obdélníku nebo čtverce a alespoň dvě prázdné stěny. Není potřeba jej zahlcovat velkým množstvím nábytku, sedací souprava, která je jednou z jeho dominantních složek, by měla být opřená o zeď. Do každého koutu místnosti je zapotřebí něco postavit, díky tomu se tam nebude moci držet negativní energie.

https://www.realsimple.com/home-organizing/decorating/room-layout-mistakes-feng-shui

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nejnovější články

--- Další články autora ---