Špatně se vám spí? Možná je chyba v zařízení vaší ložnice

Převracíte se v noci ze strany na stranu a ráno se probouzíte unavení? Kromě zdravotních problémů může být na vině i špatně zařízená ložnice. Podívejme se, jaké jsou nejčastější problémy. V posteli strávíme téměř třetinu života. Zda vydatně, nebo méně, záleží na našem zdravotním či psychickém stavu, ale také na tom, jak máme ložnici zařízenou. Čeho se vyvarovat?

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Nedělejte si z ložnice skladiště!

Sušíte v ložnici prádlo nebo zde skladujete věci, pro které nemáte jiné místo? To je první zásadní chyba! Samozřejmě, že člověk nemá vždy na výběr, ale pamatujte, že v ložnici by měl proudit vzduch, uvádí portál Science Allert. Podlahu a všechny povrchy vyčistěte s přídavkem octa, ze skříní nekompromisně vyhoďte vše rok nenošené a nepotřebné.

Příliš mnoho dekorací a dalšího nepořádku

Nic proti zážitkovým vzpomínkám, ale zarámované fotografie patří do jiných částí interiéru, například do vstupní haly nebo na schodiště. Ložnice by měla působit co nejklidněji a nejčistěji. Zapálené svíčky jsou přijatelné. Měli byste skoncovat s jakýmkoli elektrickým osvětlením. Žádná televizní obrazovka, ruce pryč od mobilního telefonu alespoň na několik hodin.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/

Výrazné barvy

Do ložnice je v tomto ohledu dobré zařadit neutrální barvy. Nejlepšími barvami pro stěny jsou bílá, krémová nebo světle písková. Pokud jste příznivci výraznějších barev, pastelové barvy, jako je mátová, starorůžová, světle zelená nebo blankytně modrá, podporují relaxaci a opticky ochlazují, což je pro spánek ideální, píše portál Čas pro ženy.

Kam s postelí?

Ideální je umístit ji tak, aby byla snadno přístupná z obou stran. Z hlediska orientace je nejlepší, když je hlava otočená na sever. Severní strana podporuje klidnější mysl. Je na ní také nejchladněji, píše web BBC. Spánek při nižší teplotě je zdravější a pohodlnější. Pokud spíte s hlavou otočenou na jih, můžete trpět nočním buzením a ráno se cítit nevyspalí. Hlava otočená na západ podporuje tvrdý spánek.

Zdroje: Čas pro ženy, BBC, Science Allert

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---