Snížení nákladů v domácnosti: Jak na to?

Ušetřit v domácnosti finanční rozpočet není příliš složitým procesem, víte-li, jak na to. Určitě každý z vás platí za služby nebo produkty, které nevyužívá. Jen si to v danou chvíli neuvědomujete. Nejprve se ale podíváme na úsporu v domácnosti. Tato úspora se týká převážně plýtvání vody, zbytečného svícení nebo přetápění.

Tipy na úsporu financí v domácnosti i rodině

V první řadě se podíváme na úsporu v domácnosti. Jak lze tady ušetřit nějakou tu korunu navíc? Co takhle tím, že nebudete zbytečně plýtvat vodou? To se týká sprchování a čištění zubů. Mnoho lidí má ve zvyku nechat téct vodu v době, kdy se mydlí nebo čistí zuby. Právě během této doby plýtváte vodou v neskutečně velké míře, protože vám před očima tečou tisíce korun, budeme-li se na to dívat za celý kalendářní rok. Při mydlení nebo čištění zubů vodu zastavte.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Další možnou úsporou je svícení. Znáte to, ráno vstáváte a svítíte v každé jednotlivé místnosti. Bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Opět se dopouštíte chyby. Zvlášť v momentě, kdy v domácnosti bydlí 3 nebo 4 osoby a tento zvyk má každá z nich. V takovém případě vám opět za celý kalendářní rok unikají relativně velké finance.

Posledním tipem na úsporu je přetápění. Máte v ložnici teplotu přesahující 24 stupňů Celsia? Dopouštíte se hned dvou chyb. Ta první spočívá v tom, že by ložnice neměla být přetápěná kvůli zdravému spánku. Doporučená teplota v ložnici se pohybuje v rozmezí od 18 do 20 stupňů Celsia. Druhou chybou je zbytečný únik, protože teplota ve výši 24 stupňů Celsia vás ročně připravuje o velké peníze.

Úspora v rodině

Ušetřit peníze můžete i v rodině. Platíte za tarify nebo služby, které příliš často nevyužíváte? Řeč je například o Disney+ nebo Netflix. Využíváte tyto služby jen jednou, maximálně dvakrát za měsíc? Pak je platíte zcela zbytečně. Navíc jde o služby, které se prakticky každým rokem zdražují. Ročně vám tak rovněž unikají zajímavé peníze, jež v danou chvíli nevidíte. To platí i o mobilních tarifech. Opravdu potřebujete tarif, který máte vyřízený? Sami máte pocit, že jej nevyužíváte naplno? Jednoduše řečeno jej zrušte nebo snižte.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Posledním tipem je zrevidování pojištění. Sedněte si nad tento produkt s odborníkem a zkuste něco společně vymyslet. Ať už se to týká životního pojištění nebo pojištění pro vozidlo či domácnost. U všech produktů se dají vymyslet nové částky a lepší podmínky, jež vám budou více vyhovovat. Posledním doporučením, jak uvádí Tereza Jandová pro internetový portál Slevomat.cz, je zapisování si příjmů a výdajů do excelové tabulky.

Zdroj: Ziba.cz, Slevomat.cz

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

David Novákhttps://receptarprimanapadu.cz/
Mé jméno je David Novák a pro internetový magazín iBydlení.cz píšu články zaměřující se převážně na interiér a zahradu. Obor bydlení mi je blízký, a tak nemám problém se zaměřit prakticky na jakékoliv téma.

Nejnovější články

--- Další články autora ---