Skoncujte se zatuchlinou jednou provždy v 5 jednoduchých krocích!

Smrad ze zatuchliny je vůbec ten nejhorší, s jakým se můžeme v domácnosti potýkat. Nejenže je opravdu nepříjemný, ale vzhledem k tomu, že ho způsobují plísně, viry a bakterie, jedná se o záležitost, která má pro naše zdraví negativní důsledky. Proto je třeba ihned vyrazit do boje! Poradíme vám, jaké zbraně použít.

1) Najděte její příčinu

Toto je naprosto nejdůležitější bod celého článku! Vznik zatuchliny je spjatý s vlhkostí, kterou je třeba odstranit. Pátrejte po tom, kde je vlhkost největší. Většinou bývá v rozích místností nebo za velkým nábytkem. Pořiďte si přípravek Chytrá houba, která je určená proti plísním na zdivo a omítky. V závažnějších případech bude nutné vlhké stěny oškrábat, znovu vymalovat a zaměřit se na prevenci jejího opětovného návratu. Pokud se vám nedaří najít ohniska zatuchliny, rozhodně zainvestujte do profesionální služby.

2) Správně větrejte

Větrání je alfou a omegou každé zdravé domácnosti. Působí totiž proti vzniku vlhkosti a následné plísni. Ačkoliv je osvěta v současné době na celkem dobré úrovni, stále se najde spousta lidí, kteří hlavně v zimě nevětrají z obav ze ztráty tepla nebo větrají špatně. V zimě stačí větrat krátce, ale intenzivně. Otevřete na pár minut okna dokořán v místnostech a tento proces opakujte několikrát denně. Za teplého počasí můžete nechat otevřená okna na ventilaci nebo mikroventilaci klidně po celý den.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

3) Pořiďte si čističku vzduchu

Benefitů čističky vzduchu je tolik, že by vyšly na samostatný článek. Kromě toho, že také působí proti zatuchlině, bojuje s kouřem, výpary, prachem, pylem nebo jinými nečistotami. Vybírejte vždy s ohledem na výměru největší místnosti, ve které budete čističku používat, a to i v případě, že ji budete přemisťovat do pokojů o menších rozměrů.

4) Pomůže vám likvidátor zápachu

Jakmile jste vyzkoušeli všechny zmíněné tipy, bude ještě nějakou dobu trvat, než začnou působit. Pokud se ale chcete zápachu ze zatuchliny zbavit hned, poohlédněte se po likvidátorech zápachu. Těch je k dostání nepřeberné množství, a to nejčastěji ve formě sprejů nebo tekutého prostředku. Investice do nich není vůbec vysoká a po pravidelném používání jsou opravdu účinné.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

5) Provoňte domácnost

Posledním bodem v boji proti zatuchlině je zaměřit se na osvěžení domácnosti. V tomto případě záleží na vašich osobních preferencích. Máte na výběr z několika možností. Pomoci se zápachem vám může aroma difuzér nebo aroma lampa, spreje, osvěžovač vzduchu do zásuvky, vonné svíčky a spousta dalších. Dobře poslouží také rozvěšené sušené bylinky, jako je meduňka, máta nebo levandule. Kromě toho, že se jedná o levné řešení, je také naprosto přírodní.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nika Lerchhttps://abcrecenze.cz/
Svoji lásku k psaní jsem spojila s mými koníčky, ke kterým patří péče o dům a zahradu. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články o zahradničení, bytovém designu a celkovém zvelebováním domova.

Nejnovější články

--- Další články autora ---