S čištěním filtru digestoře se trápit nemusíte. My víme, jak na to – bez práce a hravě!

V kuchyni ji má snad úplně každý. Málokdo už ale věnuje čas její pravidelné údržbě. O čem je řeč? Sáhněte si do svědomí, kdy naposledy jste se pustili do čištění digestoře? Není tajemstvím, že většina z nás se tomuto úkolu vyhýbá, protože ho vnímáme jako příliš pracný. My ale víme, jak si ho usnadnit.

Proč je potřeba čistit filtry digestoře?

Všichni víme, k čemu slouží digestoř. Jejím úkolem je odsávat páry vznikající při vaření. Prostřednictvím digestoře se z kuchyně odvádí i vznikající teplo. Pokud digestoř nečistíte pravidelně, dojde k zanesení filtrů, které už nejsou schopné fungovat tak, jak by správně měly – tím pádem se snižuje efekt digestoře, může dojít k větší hlučnosti a zanesené filtry dokonce mohou být i příčinou požáru.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Jak často čistit filtr digestoře?

I když se vám do tohoto úkolu nechce, čas od času je to zkrátka potřeba. Frekvence čištění je bude v každé domácnosti trochu jiná – je totiž rozdíl, jestli se vaří každý den nebo se v kuchyni jídlo připravuje dvakrát do týdne. Dejte si jako železné pravidlo to, že budete digestoř čistit jednou do měsíce.

K vytištění filtr digestoře můžete použít myčku

Chcete si tento úkol co možná nejvíce usnadnit? Máte-li k dispozici myčku, určitě ji využijte. Vyjměte kovové filtry ze spodní části digestoře, vložte je do myčky a nechte je umýt bez dalšího nádobí. Vyberte takový program, který myje při nižší teplotě.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

S čištěním digestoře pomůže také jedlá soda

I když je myčka nádobí pro mnohé z nás neodmyslitelným pomocníkem v domácnosti, ne každý ji má. Není třeba si zoufat, s čištěním digestoře vám může pomoci surovina, kterou má doma úplně každý, a navíc stojí jen pár korun. Řeč je o jedlé sodě.

Rozmíchejte ji v horké vodě a filtr digestoře do ní namočte. Nechte ho tam máčet několik minut, během kterého se uvolní. Poté vezměte do ruky houbičku na nádobí a filtr vyčistěte.

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Nikol Kolomazníková
Zařizování domácnosti je mou radostí – pro nelibost své rodiny doma neustále pohybuji s nábytkem. Na iBydlení.cz si můžete přečíst mé články plné levných nápadů, které se v domácnosti neztratí.

Nejnovější články

--- Další články autora ---