Rolety nebo žaluzie, jak si vybrat? Poznejte jejich výhody a nevýhody

Existují různé způsoby zastínění interiéru, nejčastěji jde však o žaluzie a rolety. Konkrétní výběr je ovlivněn stylem interiéru, vzhledem, a především cenou. Zjistěte, jak vybrat ty nejlepší stínící zařízení.

Jaký typ stínění vybrat

Žaluzie i rolety poskytují stín, ochranu před přehříváním a potřebné soukromí. Vyrábějí se v různých provedeních a cenových relacích, což vám může ztížit výběr. Můžete si vybrat materiál, barvu a tvar podle svého přání. Rolety i žaluzie jsou velmi estetické způsoby zastínění, liší se však odolností a údržbou.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Rolety

Látkové rolety jsou u interiérových designérů oblíbené pro svůj barevný vzhled. Lze je namontovat na rám okna, ale také na stěnu nebo strop nad ním. Vyrábějí se z různých druhů látek, které jsou více či méně průhledné, píše portál NEVA. Průhledné žaluzie fungují jako závěsy, propouštějí světlo a neomezují výhled z okna.

Žaluzie

Žaluzie jsou horizontální a vertikální. Vertikální jsou vyrobeny z pruhů látky a hodí se zejména do moderních interiérů. Pohybují se v drážce připevněné ke stropu a obvykle sahají až k podlaze. Protože se posouvají do stran před oknem, mohou někdy překážet nebo bránit jeho úplnému otevření.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/

Vnější žaluzie a rolety

Pokud chcete účinněji zabránit přehřívání nebo únikům tepla, pořiďte si vnější žaluzie nebo rolety. Vnější žaluzie se liší šířkou a tvarem a celkově vypadají robustněji, ale fungují stejně jako vnitřní. Vnější žaluzie jsou vyrobeny z hliníkového profilu, který je vyplněn polyuretanovou pěnou, takže tlumí zvuk, uvádí portál Artblinds. Roleta plní také bezpečnostní funkci.

Zdroje: NEVA, Artblinds

Zdroj fotografii: Pixbay, Pexel, Envato, Dreamstime, istockphoto.com

Michaela Hanelová
Mám ráda domov, ze kterého při jediné návštěvě dýchne klid, pohoda a harmonie. Ráda sleduji nové trendy v bydlení a čtenářům webu iBydlení.cz bych ráda předala to nejzajímavější, co se týče rad pro zútulnění a vylepšení jejich domácnosti.

Nejnovější články

--- Další články autora ---